NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 649 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Acil öneri, midi keyboard ve controller!

Bu konu 1496 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

Acil öneri, midi keyboard ve controller! 1496 Reviews

Konuyu değerlendir: Acil öneri, midi keyboard ve controller!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1496 kez incelendi.

Acil öneri, midi keyboard ve controller!

Selamlar arkadaşlar,

Bugün izinliyim, gidip bir midi keyboard almam lazım acilen, hangisini önerirsiniz?
    *Minimum 61 tuş alayım diyorum tabi ki, kendi üzerinde midi controller özelliği taşıyan modellerden de olabilir; çünkü bir de midi controller'a ihtiyacım var aslında, onun için de önerileri alayım tümleşik ya da ayrı..

Şimdiden teşekkür ederim.

EsbaB Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Can'cığım piyasadaki midi klavyelerin çoğu benim gözümde çöp. Mevcutlar içerisinde sadece Fatar'ınkiler malzeme ve tuşe olarak fena görünmüyor. Ama onlar da diğerlerine göre bayağı pahallı. Bilmiyorum bütçen nasıl ? Bu arada Yamaha'lara da bakmanda fayda olabilir. Sonuçta Yamaha'dır.

Emre Nectar'ı çok övüyordu. Belki onlara da bakabilirsin. Ama dediğim gibi ; hiç birisini benim gözüm tutmadı açıkçası.

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

m-audio oxygen 49 var elimde midi controller olarak fena değil.Knoblar iyi ancak padleri hoşuma gitmiyor. Sert şekilde basmak gerekiyor ve bununla beraber keyboarddan çıkan sesi mikrofonlayarak güzel bir kick sesi elde edebilirsiniz . Novation ürünleri fena gözükmüyor. Deneme imkanın bulunuyorsa en azından novation'ı denemeni isterim.

Selamlar,

Novation'in bir modelini daha once deneyimlemistim, fena degiller evet.

Nektar Panorama control surface ve GX61 aldim, elime ulasti. Urunler idare eder, ama Mackie/hui desteklemedikleri icin DAW entegrasyonlari zayif.

Kafam cok karisik, Turkiye'de bu alanda cok az opsiyon var, olanlarin tamami da Cubase icin uretilmis :P

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

2 gün önce ben de Nektar P1 almaya niyetlendim ama araştırdım ki faderları motorlu değilmiş sanırım.
    Ben olsaydım motorlu fader olmayan bi control almazdım hocam

Maalesef, ürünlerin her ikisi de Mackie/HUI protokollerini desteklemediğinden benim işimi görmedi.
    İnşallah sorunsuzca iade edebilirim..

Arkadaslar,

Tercihimi M-Audio Code61'den yana kullandim. aldim ve bagladim pc'ye.
    Gayet guzel, tesekkur ederim herkese.

EsbaB, okidoz, Sativus Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Evet @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , bu konuda herhangi bir sorun yaşamadım.

Bu Konu için Etiketler