+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Sound Gym

Bu konu 800 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

Sound Gym 800 Reviews

Konuyu değerlendir: Sound Gym

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 800 kez incelendi.

Sound Gym

Merhabalar. Hazır forumda mesaj sayısı artmışken, canlılığı korumak adına bir başlık açayım dedim.

Sizlere yeni keşfettiğim bir siteden bahsetmek istiyorum. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Site çok güzel hazırlanmış. Ben çok beğendim. Testleri bugün bitirdiğim için tekrar açamıyorum. Ama yarın bütün testlerin fotoğraflarını paylaşacağım.
    Sitede kulaklarımızın hangi frekanslara kadar duyduğunu test edebildiğimiz gibi, müzik üretiminde kullanılan bazı şeylerden de test ediliyoruz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yaşıma göre duyumumun çok iyi olmadığını gördüm. Sonuç onu gösteriyor. Belki kapalı bir kulaklıkla dışarıdan hiçbir ses gelmeden bu testi yapsam, frekansta bir miktar artış olabilir. Ama aşağı yukarı sonuç budur diye düşünüyorum. Youtube'daki frekans testlerine göre çok daha sağlıklı. Mutlaka herkesin bu testi yapması lazım.

Yaş ilerledikçe duyulan frekanslar azalıyor. Yani lowfilter uygulanıyor

Frekans testinin haricinde, farklı şeyler olduğunu söylemiştim.

Db King : Ufak bir melodi dinletiliyor. Bu gitarda olabiliyor, piyano da, vokal de. Melodinin ilk haline göre sesinin kaç db kısıldığını veya kaç db açıldığını bulmamız gerekiyor. Ben ilk denemem de pek başarılı olamamıştım. İkinci denememde hepsini doğru bilip 780 puan kazandım.

Peak Master : Yine bir melodi dinletiliyor. Melodinin ilk haline göre EQ'da hangi frekans aralığında artış yapıldığını bulmamızı istiyor. Ben bu testte fena çuvalladım. Puanım 45.

Pan Man : Sesin sağdan mı yoksa soldan mı geldiğini herkes bilir. Ancak sesin ne kadar sağdan veya ne kadar soldan geldiğini bulmamız isteniyor. Puanım 822. Eh, genel olarak bildim.

Bunların haricinde gördüğüm kadarıyla delay, compressor gibi testlerde uygulanıyor. Hergün antrenman yaparsak seviye atlıyoruz ve o testlerde açılıyor diye anladım.

Herkes frekans testini yapıp sonucu bize göstersin. Özellikle mix yapan kişiler Db King, Peak Master ve PanMan test sonuçlarını paylaşırsa çok güzel olur. Çünkü çok merak ediyorum

Herkese iyi günler.

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Sativus tarafından (08 Ağustos 2016 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Bu başlığı açacaktım ama bir arama yapayım dedim, sağolsun @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... zaten açmış.

Duyma öğrenimi açısından oldukça faydalı bir site, ben de çok beğendim. Hatta geçen hafta mini İstanbul buluşmamızda @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... la beraber sohbet ederken dile getirmiştim.

Yukarıda @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim bahsetmiş zaten testlerin biçimini. İlk kayıtta sadece 3 test açık. Daha fazla açmak isterseniz ödeme yapmanızı istiyor site.

İyi bir kulaklıkla ve sistemle yapmak şart. Bugün dandik bir multimedia kulaklık ve laptop'un dahili ses kartı ile yaptım testleri, doğal olarak patladım tabi.

DB King: 780 (Bu oldukça kolay zaten)
    Peak Master: 460 (Bunda 3 yanlış cevap verip "game over" oldum Bu kadar puan toplayabildim.)
    Pan Man: Bu testteki puanımı kaydetmeyi unuttum. Stereo imaj'ı iyi olmayan bir sistemde yapıyorsanız, bu test de zorluyor. Çünkü %10 panlanmış bile olabiliyor. %80 panlanmış bir şeyi cevap olarak %40 işaretlerseniz yanlış kabul ediyor. Doğru cevap ile tahmininiz arasında çok fark olmaması lazım.

Buradaki oyunlardan aldığınız puanlara göre Sound Coin topluyorsunuz Bu sound coin'ler ile sonradan ek bölümlerin kilidini kaldırabiliyorsunuz.
    Günlük olarak giriş yapıp test yapmak lazım aslında. Ben de ilk kayıt olduktan sonra unutmuştum girmeyi.

Ayrıca, video dersler de mevcut (School bölümünde). Mix & Mastering (35 Saat), Audio Engineering (23 saat) , Electronic Music Production(21 saat) gibi dersler var. Oldukça faydalı.

Bu arada arkadaşlarınızı da davet ettiğiniz zaman 20 Soundcoin veriyor. Bu da benim davet linkim (eğer ilginizi çekerse ))

Saygılar,
    Tezcan

abdullahatalan, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, Sativus Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (22 Mart 2018 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

alt sayfalarda kalmış güncelleyince başlık açmış kadar iyi yaptın bence abi

tezcankoray Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc