NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 857 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 11 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Daw lar hakkinda etkinlik düşündüm

Bu konu 9536 kez görüntülendi 10 yorum aldı ...

Daw lar hakkinda etkinlik düşündüm 9536 Reviews

Konuyu değerlendir: Daw lar hakkinda etkinlik düşündüm

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9536 kez incelendi.

Daw lar hakkinda etkinlik düşündüm

Öncelikle herkese merhaba arkadaslar herkese saglikli yaşamlar diliyorum ve fazla uzatmadan düşünceme gecmek istiyorum...
    Arkadaslar herkes kullandigi dawlardan alıntı yaparak yani video hazırlayarak. Bir konu yapalim forum icin yararli olacaktır mesela cubase nasil kayit alınır. Hakkinda bir video adobe auditon nasil mix atilir yada vocal falan canlı bir bicimde siz bilgili arkadaslar konuya bi el atarsa yeni baslayanlat icinde güzel bir sistem olur gibime geliyor. Konuyu şöyle toparlamak gerekirse kullandiginiz dawlardan herkes video hazirlarsa bilen ve bilmeyenlerde cok faydalanır teşekkürlerimi sunar hayırlı günler dilerim...Atlantia120

Cho®dSolo Şu üyeler, Atlantis120 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bahadır Hocamın ( Chordsolo ) cubase ile ilgili video paylaşımları vardı forumda.
    Adobe için de bir arkadaş düşünüyor zaten beklemek lazım

gitarist1975 Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Beklemesine bekleriz hocamda fakat demek istedigim hepbir elden videolu anlatimlar ayarlasak bos vaktimizde daha faydali oluruz gibi düşünmüştüm hocam 😄

EsbaB Şu üyeler, Atlantis120 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben ingilizcem iyi olmadığından videoları youtube de bol olan anlatımları izlerken neleer yaptığına ve oluşan değişimlere dikkat etmeye çalışarak öğrenmeye çalışıyorum

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Bahsettiğiniz konuyla ilgili şöyle bir başlık açılmıştı forumda (DAW ipuçları) :
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Vakti olup da uğraşmak isteyen arkadaşlar zaten paylaşacaklardır.

Onun dışında temel kayıt tekniği/mantığı hemen hemen aynı zaten (DAW'lar arasında kısayollar değişebilir tabi ki). Ses kartını gösterip, giriş-çıkış yönlendirmelerini yapıp, kayıt yöntemine göre (MIDI, Audio vb) kanal açıp, "record" a basmak... Bunun dışındaki şeyler ise sizin kaydetmek istediğiniz koşullara bağlı olarak gelişen şeyler.

Mix konusu ise tamamen ayrı bir dünya... Forumda daha önce de defalarca tartışıldı. Bence mix, DAW'dan bağımsız bir konu. Ezbere şeyler yapmamak lazım mix yaparken, genel mix mantığını öğrenmek lazım. İnternette mix video'ları Pro Tools'da hazırlanmış mesela, ama işin mantığını öğrenerek aynı şeyleri başka herhangi bir DAW'da öğrenmek mümkün. Mix konusunda da yukarıda zaten bahsedimiş, sağolsun Bahadır hocam uğramış hazırlamış. Baya faydalı bilgiler mevcut.

Bunun dışında @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamızın hazırladığı mix dersleri var. Forumda duyurmuştu. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    İçerisinde çok faydalı bilgiler mevcut. Önce Pro Tools'ta anlatıyor, daha sonra da Cubase'de aynı işlemleri gösteriyor.

Saygılar,
    Tezcan

BoraUslusoy, EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (13 Mayıs 2016 Saat 15:15 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... un derslerini şiddetle tavsiye ederim. İnternette bir cok video var. Neredeyse hepsini izlemisimdir turkce olanlari kastediyorum tabiiki. Bora hoca nınkiler kadar profesyonel hazirlanmis bir video yok. Onu soyleyeyim. Elbette bahadir hoca nin yada ilter kalkanci nin videolari da cok degerli ama adim adim ilerleme ve profesyonellik acisindan bora hocanin videolari su anda tek. Ustelik fiyatlarida gayet uygun. Ozel mix dersi fiyatlariyla kiyaslarsak gayet iyi.Keske diger konunun uzmanlarida yapsalarda faydalansak.

BoraUslusoy, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bu konudaki yavaştan ileriye (detaya) bu konuları ciddi bir titizlikle düzgün bir hazırlıkla, dışarıda bir çok pro seviyede ASK video vs dahil bir çok kişiden daha iyidir ve titiz bir insandır. Kesinlikle kendisinden ders almanızı tavsiye ederim. Ayrıca İlter olsun Bahadır ve diğer profesyonel arkadaşlarımız bu konularda gereken bilgilere sahip ve oldukça sıcak kanlı paylaşımcı insanlardır.

ben müzik üretme merkezli bir yoğunlukta olduğum için, daha önce ve halen takip ettiğim bazı kişilerin web sayfalarında olduğu gibi, sadece paylaşımcı olmak için kendime tamamıyla (ücretsiz) Samplitude yazılımı için 70-80 video uk bir bölüm yayınlamaktayım, ilginizi çekerse buyurun izleyin.
    Bunu Logic pro ve Ableton ve yazılımlara yaymayı isterdim ama, bu defa müzik üretmeye muhtemelen zaman kalmazdı. Daha çok üretmeyi sevdiğim için bu yolda ilerlemekteyim.
    Ayrıca forumdaki DAW paylaşımlar ayrıca web sayfamdaki tutorial geliştirerek paylaşımlarıma devam ediyorum

"Atlantis120" size tavsiyelerim;
    kesinlikle pro destek alın ve bir kere en iyi şekilde hatasız öğrenin.
    Ayrıca, müzik türlerine göre kıyas yapmayı mümkün kılamayacak kadar gelişmiş toolslar var. Mesela size bir örnek vereyim, Logic Pro Midi de ihtiyaçlarımı fazlasıyla görsede, yine de (müzik türü ile ilgili) IDM de ki bazı special hareketler için, Pro user ve bunu ticarete döküp çeşitli tools lar satan / veya firma ların bazı patchlerini kullanarak, örnek "amazing noise" veya "M4L devices" bu tür hareketler için Abletondan da yararlanıyorum, ayrıca yüksek çözünürlüklü bir sample varsa elimde POW# dither yerine ,MBIT veya farklı ditherler için yine extralar kullanamak durumunda kalabiliyorum. İlaveten; tüm bunlara Kontakt arşivleri Reaktor patchleri ve MaxMsp patchleri ve Samplitude vs hariç..
    elimizdeki tüm tools lar müziğimize en iyi şekile getirebilmemiz için bizlere yardımcı durumdalar..

Bu sebeple:

kişisel görüşüm;

DAW arayüzlerin farklı oluşundan çok, o an seçilen DAW ya da tools hiç iyi görünmese bile, işime fayda sağlıyorsa kullanırım, bu sebeple hep araştırıp işime yarayan tools+DAW larla ilgileniyorum.

çünki,

"Its a tool not art" + "DAW is a tool not a piece of art" + "Music is not the tools the tools just help you make the music. Choose your tools and make music and forget about the noise of everything else".

DAW ların veya Toolsların çok iyi ya da güzel görünmeleri gerekmiyor,

bize yetenekleri gerekli, neticede önemli olan müzik yapmak.
    sevgiler

BoraUslusoy Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (14 Mayıs 2016 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.

sevgiler[/QUOTE]

Düşüncelerinize katılıyorum.
    Ve fakat bunlar çok profesyonel ve özel ayrıntılar.
    Bazen görselliklerden ve illüzyondan kurtulmak zor olabiliyor ...

Alıntı eser karaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bu konudaki yavaştan ileriye (detaya) bu konuları ciddi bir titizlikle düzgün bir hazırlıkla, dışarıda bir çok pro seviyede ASK video vs dahil bir çok kişiden daha iyidir ve titiz bir insandır. Kesinlikle kendisinden ders almanızı tavsiye ederim. Ayrıca İlter olsun Bahadır ve diğer profesyonel arkadaşlarımız bu konularda gereken bilgilere sahip ve oldukça sıcak kanlı paylaşımcı insanlardır.

ben müzik üretme merkezli bir yoğunlukta olduğum için, daha önce ve halen takip ettiğim bazı kişilerin web sayfalarında olduğu gibi, sadece paylaşımcı olmak için kendime tamamıyla (ücretsiz) Samplitude yazılımı için 70-80 video uk bir bölüm yayınlamaktayım, ilginizi çekerse buyurun izleyin.
    Bunu Logic pro ve Ableton ve yazılımlara yaymayı isterdim ama, bu defa müzik üretmeye muhtemelen zaman kalmazdı. Daha çok üretmeyi sevdiğim için bu yolda ilerlemekteyim.
    Ayrıca forumdaki DAW paylaşımlar ayrıca web sayfamdaki tutorial geliştirerek paylaşımlarıma devam ediyorum

"Atlantis120" size tavsiyelerim;
    kesinlikle pro destek alın ve bir kere en iyi şekilde hatasız öğrenin.
    Ayrıca, müzik türlerine göre kıyas yapmayı mümkün kılamayacak kadar gelişmiş toolslar var. Mesela size bir örnek vereyim, Logic Pro Midi de ihtiyaçlarımı fazlasıyla görsede, yine de (müzik türü ile ilgili) IDM de ki bazı special hareketler için, Pro user ve bunu ticarete döküp çeşitli tools lar satan / veya firma ların bazı patchlerini kullanarak, örnek "amazing noise" veya "M4L devices" bu tür hareketler için Abletondan da yararlanıyorum, ayrıca yüksek çözünürlüklü bir sample varsa elimde POW# dither yerine ,MBIT veya farklı ditherler için yine extralar kullanamak durumunda kalabiliyorum. İlaveten; tüm bunlara Kontakt arşivleri Reaktor patchleri ve MaxMsp patchleri ve Samplitude vs hariç..
    elimizdeki tüm tools lar müziğimize en iyi şekile getirebilmemiz için bizlere yardımcı durumdalar..

Bu sebeple:

kişisel görüşüm;

DAW arayüzlerin farklı oluşundan çok, o an seçilen DAW ya da tools hiç iyi görünmese bile, işime fayda sağlıyorsa kullanırım, bu sebeple hep araştırıp işime yarayan tools+DAW larla ilgileniyorum.

çünki,

"Its a tool not art" + "DAW is a tool not a piece of art" + "Music is not the tools the tools just help you make the music. Choose your tools and make music and forget about the noise of everything else".

sevgiler
    Öncelikle ilgin ve alakan icin tesekkurlerimi sunarim degerli arkadasim forumdan ve herkesden ALLAH bin defa razi olsun ilgi ve alakaniz icin. Suan askerlik var ağustos 21. Iste bakacağım askerden sonra düşüncelerim baya güzel ins gercege dökme temelligiyle..