NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1067 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 6 ile 6 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: SSD kurduktan sonra Cubase çalışır mı?

Bu konu 3551 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...

SSD kurduktan sonra Cubase çalışır mı? 3551 Reviews

Konuyu değerlendir: SSD kurduktan sonra Cubase çalışır mı?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3551 kez incelendi.

SSD kurduktan sonra Cubase çalışır mı?

Arkadaşlar merhaba,
    Dizüstü bilgisayarıma SSD taktırmayı düşünüyorum. SSD taktırdıktan sonra Cubase kurulumla ilgili sorun yaşar mıyım?
    Yeni Cubase veya eLicenser almak gibi...
    Yoksa SSD'yi takıp, Cubase'i kurup ve halihazırdaki eLicenser'i takıp eskisi gibi kullanabiliyor muyuz?

abdullahatalan Şu üyeler, wade21 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME Babyface / Rode NT1-A / AKG K77 / Korg PA 800 / Cubase Pro 8

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Dizüstü bilgisayarıma SSD taktırmayı düşünüyorum. SSD taktırdıktan sonra Cubase kurulumla ilgili sorun yaşar mıyım?
    Yeni Cubase veya eLicenser almak gibi...
    Yoksa SSD'yi takıp, Cubase'i kurup ve halihazırdaki eLicenser'i takıp eskisi gibi kullanabiliyor muyuz?
    Hocam
    *elicenser'dan kastınız usb dongle ise hiçbir sakınca yok, ssd'nizi takın, cubase'i kurun ve dongle'ı usb'den bağlayın, ssd ile normal harddiskin bu durumu etkileyebilecek bir farkı yok.

*Eğer kastınız normal soft-elicenser yani usb olmayan yazılımsal elicenser ise, onda zaten yeni ssd takınca yeni bir soft elicenser numarası vereceğinden re-activation gerekecek, onun da adımları steinberg'in acount manager bölümünde var, eski licenser'ı sistemden silip elinizdeki kodu yeni licenser'ınıza online olarak tanımlayabilirsiniz.

wade21 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Cevap için teşekkür ederim Uğur hocam. Bende usb dongle (eLicenser) var. Öyleyse şimdi bilgisayara uygun bir SSD bulmak lazım. Harddisk biraz fazla ısınıyor gibi. 480 GB'lık bir SSD düşünüyorum.

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim Uğur hocam. Bende usb dongle (eLicenser) var. Öyleyse şimdi bilgisayara uygun bir SSD bulmak lazım. Harddisk biraz fazla ısınıyor gibi. 480 GB'lık bir SSD düşünüyorum.
    Bütçem olursa bende 480 gblik bir ssd düşünüyorum hocam Aşırı bilgisayarın performansını arttırıyor gerçekten teknoloji harikası aldığınız modeli buraya yazarsanız hocam belki bende 2-3 ay sonra alabilirim

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Kingstone düşünüyorum ama bakalım. Alınca yazarım...

Müzik bilgisayarlarında SSD ile problem yaşayan bir olaya denk geldim o da çok farklı bir durumdan dolayı, bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum, bahsettiğim PCi ses kartıydı ve çok eskiydi bu yüzden SSD' nin hızına yetişemeyip hata veriyordu. Ben Samsung evo aldım gayet memnunum.

wade21 Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

+ Yeni Konu aç