NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1743 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 16 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Müzikekipman

Bu konu 5917 kez görüntülendi 15 yorum aldı ...

Müzikekipman 5917 Reviews

Konuyu değerlendir: Müzikekipman

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5917 kez incelendi.

Müzikekipman

Kendilerini tercih etme sebebim uygun fiyatlı olmasıydı. Ayrıca üye olana 10 lira indirim çeki de veriliyordu. Bu daha da cazip hale getirmişti işi.

Bir “Çarşamba” akşamı sE metal pop filter ve hosa kablo siparişi verdim. “Perşembe” akşamı aldıklarım yola çıkmayınca site de bulunan “canlı destek” bölümünden kendilerine ulaşıp, kargomun ne zaman yola çıkacağını sordum.

Ellerinde metal pop filter kalmadığı için depodan beklediklerini, “ Cuma” günü kargomun yola çıkacağını söylediler. Ayrıca gelen bu sette hosa kabloların sıkıntı çıkardığını, başka bir marka kabloyla değiştirdiklerini, bana gönderdikleri kablonun daha iyi olduğunu, fiyat farkı da almayacaklarını söylediler. İyi dedim madem, olsun, ne yapalım.

Kargo “Cuma” günü de yola çıkmadı. Haftasonu kargo çalışmadığı için, benim siparişimin “Pazartesi” gününe kaldığını söylediler. (Ben sorunca.)

Kargo “Salı” günü öğleden sonra geldi. Paketi anca akşam açabildim. Paketi açtığımda hayal kırıklığına uğradım. Çünkü içinden çıkan pop filter benim istediğim metal pop filter değil, 30 lira daha ucuzu kumaştan bir pop filter’dı.

Hemen aradım mağazayı. Neden böyle olduğunu sordum. Gelen cevap aynen şu şekildeydi:
    “Elimizde metal pop filter kalmadığı için diğerini yolladık.”

Birden sinirlendim ve söylenmeye başladım. Beni kaç gündür depodan “metal” pop filter gelecek diye bekletiyorlardı, 30 lira daha düşük bir ürünü yollayıp kendilerini haklı çıkarmaya çalıştılar.

Ben sinirlenince telefondaki arkadaş lafı çevirdi. Olay “burdan günde 30 kargo çıkıyor da, arkadaşımız karıştırmış ne varmış bunda, dünyanın sonu değilmiş, bu kadar sinirli olmak yarın üzerimizde olumsuz etkiler bırakırmış, miş-mış-muş” bilmem ne... Laf oyunlarına döndü iş iyice.

Pop filteri geri yollayın madem ben hallederim dedi telefondaki kişi. Çarşamba günü yolladım pop filterı, haftaya salı günü de asıl sipariş ittiğim pop filter elime geldi.

Buradan alışveriş yapanınız var mı bilmiyorum ama ben bir daha asla bir şey almam kendilerinden. Bir kere sistemleri berbat. Sitede stokta görünen ürün aslında stoklarında olmadığı ortaya çıktı. Stok durumu siteye daha iyi yansıtılmalıydı. Ürünü depodan getirtiyorlar, haber verilmiyor. Kablo değişimi yapılıyor haber verilmiyor. Kablonun değişeceğini de orada çalışan kişiyle konuşurken konu rastgele oraya geldiği için öğrendim. Müşteriyle iletişimleri berbat. Eğer alışverişi yüz yüze yapıyor olsaydım kesinlikle kavga çıkardı.

Bursada bir müzik markete girdiğimde içeride ki kişilerin, müzikekipman’ın yanlış ürün yolladığını konuştuklarını duydum. Sonra konu açıldı, dediklerine göre bu sık olan bir şeymiş, tabii kesinliğini bilemem.

Amacım onları kötülemek değil asla. Alışverişimden memnun kalsaydım yine yazacaktım ben buraya. Umarım çalışma sistemlerini değiştirirler ve daha çok para kazanırlar. İsterim ki günde 30 değil 100 kargo çıksın, zor yetiştirsinler siparişleri. Ancak ben alışverişimden memnun kalmadım. Ve bu şekilde çalıştıkları sürece, memnun kalacak kişilerin olduğunu da sanmıyorum.

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Bu tip "üçüncü parti" yani distiribütörlerden kar payı ile satış yapan firmalar içerisinde benim en beğendiğim Dodiyez Müzik ve Mydukkan'dır, bir çok alışverişim oldu, en ufak bi memnuniyetsizlik yaşamadım. Ha çoktandır distiribütörleri kendim arayıp pazarlık etmeye alıştığımdan pek aracı firma kullanmıyorum o ayrı mesele

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip "üçüncü parti" yani distiribütörlerden kar payı ile satış yapan firmalar içerisinde benim en beğendiğim Dodiyez Müzik ve Mydukkan'dır, bir çok alışverişim oldu, en ufak bi memnuniyetsizlik yaşamadım. Ha çoktandır distiribütörleri kendim arayıp pazarlık etmeye alıştığımdan pek aracı firma kullanmıyorum o ayrı mesele
    Bilgilendirme için teşekkür ederim @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... . Kablodan tutun da tellere varana kadar tabiri caizse "ıvır zıvır" şeyleri internetten çok alıyoruz. Dikkat ve tecrübe etmek lazım.
    Hazır konusu açılmışken, MyDukkan'dan bir gitar aldım bekliyorum bakalım. Daha önce de oradan çok alışverişim oldu. İnşallah sorunsuz gelir, heyecanlıyım

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkür ederim @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... . Kablodan tutun da tellere varana kadar tabiri caizse "ıvır zıvır" şeyleri internetten çok alıyoruz. Dikkat ve tecrübe etmek lazım.
    Hazır konusu açılmışken, MyDukkan'dan bir gitar aldım bekliyorum bakalım. Daha önce de oradan çok alışverişim oldu. İnşallah sorunsuz gelir, heyecanlıyım
    Şimdiden hayırlı olsun o zaman abi. Ivız zıvır şeyleri aldıktan sonra bile hergün bakıyordum ne zaman gelecek diye. Heyecanlı bir şeymiş beklemek.

Müzik konusundaki sanal marketler ; bana göre Türkiye'de tam bir fiyaskodur. My Dükkan vs. dahil.

Bir kere yeterli sermeye sahibi olmadıkları için , her gün düzenli olarak satılan bir kaç kalem mal haricinde katiyetle stok tutmazlar. Sipariş geldiğinde acilen malın ithalatçısına dönerler ve mal talep ederler. Eğer o anda ithalatçının da elinde mal yoksa hava alırsınız. Ondan sonra bu durumu çeşitli şekillerde kıvırtarak size izah etmeye çalışırlar.

Sistemlerinde bulunan zaafiyet nedeniyle , regüler olarak satılmayan ürünlerin fiyatlarını kur artışlarına rağmen , bir çok zaman güncellemek zahmetine bile girmezler. Bu yüzden ithalatçı firmaları müşterilerine karşı zor durumda bırakırlar. Çünkü bir bakarsınız ki ; aynı ürün ithalatçı firmanın internet sitesinde , örneğin My Dükkan'da görünen fiyata göre çok daha pahallıdır.

O fiyattan siparişi bu sanal marketlere verirseniz , acaba malı size o fiyattan verebilecek midir ? Çünkü o fiyattan size verebilmesi için ya zarar edecektir ya da en iyi ihtimalle biraz ticari namusu var ise sıfır karla verecektir. Bu durumda size karşı bir şekilde çamura yatması bile söz konusu olabilir.

Yani bu şekilde bir saçmalıklar silsilesi , sanal marketlerimiz konusunda devam edip gider maalesef.

Bu söylediklerim dayanaksız bilgiler değildir. Bir takım somut bilgi ve görgülere dayanmaktadır.

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (02 Mart 2015 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.

Biraz gözlem yapınca bile bazı basit şeyler görülüyor abi. İşin içine yakın olunca başka şeyler de var olduğu anlaşılıyor tabi, hepsini bilmiyoruz. En basiti stokları sürekli takip edip eldeki net ürün miktarını tutmak çok zor olmamalı. Ne kendileri kıvırmak zorunda kalır ne de müşteriye geç teslim eder siparişi. İş sevilmeyerek yapıldığı için midir, yoksa sadece tembellikten mi böyle sıkıntılar çıkıyor bilmiyorum ama var bir şeyler.

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz gözlem yapınca bile bazı basit şeyler görülüyor abi. İşin içine yakın olunca başka şeyler de var olduğu anlaşılıyor tabi, hepsini bilmiyoruz. En basiti stokları sürekli takip edip eldeki net ürün miktarını tutmak çok zor olmamalı. Ne kendileri kıvırmak zorunda kalır ne de müşteriye geç teslim eder siparişi. İş sevilmeyerek yapıldığı için midir, yoksa sadece tembellikten mi böyle sıkıntılar çıkıyor bilmiyorum ama var bir şeyler.
    Ben denk gelmedim açıkçası böyle bi soruna, misal yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi sE z3300a için yine sE'nin metal pop filtresini almıştım. Özellikle modeli ve stoğu müşteri hizmetlerine teyit ettiririm genelde almadan önce, elimizde var dediler, BL'yi de aradım ki adamlar bu distiribütörü, bizde yok belki depolarında vardır mydukkan'ın dediler. Ben de siparişi geçtim ve benim siparişimi aynı gün gönderdiler, ben satın aldıktan sonra ürün sayfasında da geçici olarak temin edilemiyor yazdı, muhtemelen böyle bi otomatik stok sistemleri vardır.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sativus kardeşim ,

Sanal market işi ciddi bir iştir ve esasında önemli bir yatırımı gerektirir. Sistemi operasyonel anlamda kurgulamak ve idame ettirmek bu sektörde özellikle daha bir önem taşır. Bkz. Thomann.

Ancak ülkemizde ; "minimum yatırım ile çok iş ve çok kar " anlayışı , genlerimizde bulunduğu için , bu tip sorunlarla karşılaşılması mukadder oluyor.

İnternet ortamında ; bir firmanın hem güncel fiyatları hem de güncel stokları izlemesini ve afişe etmesini sağlayan dinamik ve doğru dürüst bir yazılım, bildiğim kadarıyla ciddi paralara mal oluyor. Bizim müteşebbislerimiz , acaba en azından bu düzeydeki bir rakamı ödemeyi ne kadar göze alıyor ? Bu işe adam gibi para yatırıp stok tutması meselesine girmiyorum bile.

Yani bir çok konuda olduğu gibi yine karşımıza klasik sorunumuz çıkıyor : " Mümkün olduğu kadar az yatırım , mümkün olduğu kadar çok kar..." Yani tabiri caiz ise kısa yoldan zengin olmak...

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (03 Mart 2015 Saat 00:51 ) değiştirilmiştir.

Mydukkan'dan ben de birkaç ufak tefek alışveriş yaptım. Birçok ürün stokta görünüyor ancak aslında sipariş geçildiği anda distribütör'den talep ediyorlar. Bunu nereden biliyorum; mydukkan'ın sipariş takip ekranı gerçekten çok bilgilendirici. Her adımda bilgi geliyor ve birkaç siparişimde "ürün tedarik ediliyor" ibaresi vardı.

Benim de tek bir ürünümde sorun çıktı, XLR-TRS dönüştürücü almıştım. Mikrofonu hem ses kartında hem de MOX6'ya bağlayıp kıyaslayabileyim diye. Baktım TRS ucu MOX'nın girişlerine takarken zorluyor, zaten ses de alamadım. Sonra kulaklık için kullandığım 3.5mm - 6.3 mm dönüştürücüyü taktım MOX6'ya, çok rahat takabiliyorum. İki dönüştürücüyü yanyana koyduğunuzda gözle hemen farkedilmeyecek bir boyut farkı var. He bu mydukkan'ın değil aslında üreten firmanın suçu olabilir orası ayrı. Ama ucuz bi ürün olduğu için de hiç uğraşmadım.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... dostum senin adına üzüldüm. Maalesef sadece bu sektörde değil, tüm sektörlerde tok esnaf çok. "Sen almasan başkası alır" mantığında saçma sapan iş yapıyorlar. Benimde Ankara'da bir firmadan aldığım mikrofon sahte çıkmıştı, forumdaki arkadaşlar bilirler.

Vallahi en son pop filtre'yi aliexpress.com'dan sipariş verdim, elle yapılmıştan iyidir diyerek. "Kargom gecikti" diye mesaj gönderdim; "5 gün daha beklemenizi rica ediyorum, olmazsa yenisini gönderirim" diye yanıt döndü. 5 gün sonra yine elime ulaşmayınca tekrar mesaj gönderdim, hemen yenisini kargoya verdiler. Bu arada son mesajımın ertesi günü ürünü teslim aldım, adama tekrar mesaj yazdım; "kusura bakmayın, ürün elime ulaştı, yeni kargoyu iptal edebilirsiniz" diye. Adam, "sorun değil, gecikmeden dolayı mağdur oldunuz, bu da benim hediyem olsun" dedi. He Çin'den aldığımız ürünler tabi ki dandik, ucuz ürünler ve kargo süresi en az 3 hafta sürüyor. Ama benim burada dikkat çekmek istediğim konu; müşteri memnuniyeti hassasiyeti.

Saygılar,
    Tezcan

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben denk gelmedim açıkçası böyle bi soruna, misal yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi sE z3300a için yine sE'nin metal pop filtresini almıştım. Özellikle modeli ve stoğu müşteri hizmetlerine teyit ettiririm genelde almadan önce, elimizde var dediler, BL'yi de aradım ki adamlar bu distiribütörü, bizde yok belki depolarında vardır mydukkan'ın dediler. Ben de siparişi geçtim ve benim siparişimi aynı gün gönderdiler, ben satın aldıktan sonra ürün sayfasında da geçici olarak temin edilemiyor yazdı, muhtemelen böyle bi otomatik stok sistemleri vardır.
    Uğur hocam sen uyanıklık etmişsin ve müşteri hizmetlerine sormuşsun. Ama bütün insanlar sistematik olarak senin gibi davranmak zorunda mı ? Sanal marketin özelliği ne ? Herhangi bir ekstra iletişime geçmeden, sanal ortamda siparişi verip malı almak. O zaman ben ne anladım bu işten ? Sen yine şanslı imişsin ki o pop filter'i oradan temin edebilmişsin.