NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1765 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 37 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: MXL 990 Aparat Sorunu

Bu konu 6864 kez görüntülendi 36 yorum aldı ...

MXL 990 Aparat Sorunu 6864 Reviews

Konuyu değerlendir: MXL 990 Aparat Sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6864 kez incelendi.

MXL 990 Aparat Sorunu

Aslında özel mesaj ile yardımcı olmam gereken bir konu olmasına rağmen, konuyu böyle açıyorum ki, benzer bir sorunu yaşayan başka biri de görebilsin..

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... arkadaşımız MXL 990 Mikrofon almış. Ayaklığa takma problemi yaşıyor. Sanırım satan kişi bir parçasını eksik sattı, ya da başka bir sorun. Ben de kendi elimdekinin fotoğraflarını koyarak anlatacağım. Neyi eksik olduğunu anlayabilmesi için. Ayrıca ekipman satıcıları da 80 liraya varan fiyatlar vermişler ayaklık ya da bağlantı aparatı için. Bu konu da beni fazlasıyla kızdırdı. Herkes kekeleyecek adam arıyor memlekette.
    Neyse konumuza döneyim.

Mikrofonumuz bu.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alt tarafında vidalama sistemiyle tutturma sistemi yapılmış.

Çevirerek açıyoruz ve mikrofona takıyoruz.

Altını çizmek istediğim bir başka konu da şu;
    Mikrofon ayaklıklarının montaj kısmı iki boyuttan oluşuyor. Küçük somun gibi bir parça ekleyerek ya da çıkartarak kullanılacak mikrofon tutamacı ayaklığa takılıyor.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu parçalardan hangisi eksik @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... arkadaşımız bildirirse ona göre bizim de küfür göndereceğimiz adresimiz belli olacak.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Bence 3. resim çıkacak cevap "C" şıkkı

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Konu için ve ilginiz için teşekkür ederim. Bende 4. ve 5. fotoğrafta ki parçalar eksik. Bende olanlar sadece bunlar. Başka hiç bir parçam yok. Bilgi de verilmedi parça da verilmedi.

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Tamam sendeki parçalar normal olması gereken kadar. Sorun ve eksiklik ayaklığında. Bir ayaklığın kendisi bile 30 liraya alınabiliyorken küfürümüzün adresi belli oldu. 80 lira nedir ya?
    3 liralık parçayı alman yeterli.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Mikrofon kuzenimdeydi. Kendisine burada yazılanları ve fotoğrafları gönderdim. Geçen sene dinamik mikrofonu ayaklığa bağlamak için "ay" denilen parçayı almıştık. Kırılmıştı ve bir köşede duruyordu. Kuzenim onun içerisinde ki vidayı çıkarıp sizin paylaştığınız fotoğraflara bakıp yapmış.

Sinirlendim ve üzüldüm açıkçası. İki gündür uğramadık yer kalmadı Bursa da. Birisi demiş o parça tek satılmaz, behringer c1'in içerisinden çıkıyor onu satayım, diğeri ayaklığın sıkıntılı 75 liraya ayaklık satayım, diğeri demiş örümcek vereyim hallolur işin. Örümcek dediği de shockmount. Resmen 3 liralık alet için afedersiniz düdükleyeceklermiş. Var mı böyle bir şey ya? Ne olur yani yardımcı olsan? İlla bir şeyler gazlayacaksın. İki kuruş kazanacağım diye insanlıktan çıkyorlar resmen. Çoğu dükkanda ki adamda resmen bomboş kişiler. Bütün küfürün adresi belli oldu.

Neyse ki sorun halledildi. Bunlar da fotoğrafları:

Tabi sonra fark edildi ki shockmount vardı (örümcek örümcek...)

Günler süren uğraş ve sinirin, heyecanın karışımıyla kuzenimin tepkisi

Eğer bu dükkan sahiplerinden bir iğne alırsam neyim...

İlginiz ve uğraşınız için çok teşekkür ederim. Resmen rahatladık. Bu gece rahat uyuyacağız.

Kahrolsun kapitalizm diyesim geliyor yine.

Ya ben de geçen yıl böyle bir olay yaşadım. Kontrol masamın üzerine koyacağım bir ayaklık alayım dedim minik bir şey. Talkback mikrofonumu ayakta tutmak için. Neyse girdim Tünel'de bir dükkana dedim böyle böyle bir şey lazım bana. Adam bende bunlar var dedi gösterdi. Çok büyüklerdi. Sonra dur karşıdaki arkadaşa sorayım dedi, karşı dükkana geçti. Alıp geldi bir tane tam da istediğim gibi bir şey. 15 TL dedi. Verdim aldım. Başka bir şeye bakmak için adamın girdiği karşı dükkana girdim ve rafta baktım aynısının üzerinde 5 TL yazıyor. Dedim bunu az önce karşı dükkanın sahibi 5 TL'ye mi aldı. Evet dedi. Der demez karşı dükkana gidip "Lan a..." (malesef sansür uygulamak zorundayım) Kendisine 15 TL karşılığında iade edip, söylenip söylenip karşı dükkandan 5 TL'ye aldım. O karşı dükkana girmesem demek ki düdüklenip eve döneceğim. Ha arkadaş 10 lira beni fukaralaştırmaz, onu da zengin etmez. Ama böyle dalaverelerle, uyanıklıklarla haksız para kazanmaya çalışıp insanları aptal yerine koyan esnafın ben dükkanını yıkarım.

Velhasıl, insan gerçekten kendini tutamıyor.

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kahrolsun kapitalizm diyesim geliyor yine.

Ya ben de geçen yıl böyle bir olay yaşadım. Kontrol masamın üzerine koyacağım bir ayaklık alayım dedim minik bir şey. Talkback mikrofonumu ayakta tutmak için. Neyse girdim Tünel'de bir dükkana dedim böyle böyle bir şey lazım bana. Adam bende bunlar var dedi gösterdi. Çok büyüklerdi. Sonra dur karşıdaki arkadaşa sorayım dedi, karşı dükkana geçti. Alıp geldi bir tane tam da istediğim gibi bir şey. 15 TL dedi. Verdim aldım. Başka bir şeye bakmak için adamın girdiği karşı dükkana girdim ve rafta baktım aynısının üzerinde 5 TL yazıyor. Dedim bunu az önce karşı dükkanın sahibi 5 TL'ye mi aldı. Evet dedi. Der demez karşı dükkana gidip "Lan a..." (malesef sansür uygulamak zorundayım) Kendisine 15 TL karşılığında iade edip, söylenip söylenip karşı dükkandan 5 TL'ye aldım. O karşı dükkana girmesem demek ki düdüklenip eve döneceğim. Ha arkadaş 10 lira beni fukaralaştırmaz, onu da zengin etmez. Ama böyle dalaverelerle, uyanıklıklarla haksız para kazanmaya çalışıp insanları aptal yerine koyan esnafın ben dükkanını yıkarım.

Velhasıl, insan gerçekten kendini tutamıyor.
    Baran kardeşim ,

Bu işin kökeninde şu mantık yatıyor : " Yahu bu insanlar bu işe zevki için takılıyor. Dolayısıyla bu insanlar için üçün beşin önemi olmaz. Ayrıca profesyonel iseler de zaten çok fazla alternatifleri yok. Bu nedenle ne koparabilsek kardır. "

Mantık aynen bu. Bugün Tünel'e gittiğin zaman bir veya iki satıcı dışında bu mantığı görmek mümkün. O bir veya iki satıcının ismini vermek istemiyorum. Çünkü diğer taraf bir anda üstümüze çullanabilir. Ama maalesef ki gerçek bu. Alaturka bir zihniyet.....Bu bence kolay kolay da bitmeyecek.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum kusura bakma mesajına cevap veremedim, bugün işlerim vardı...
    neyse ki sorunun çözülmüş...
    Önemli değil abi, düşünmen bile yeter...

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baran kardeşim ,

Bu işin kökeninde şu mantık yatıyor : " Yahu bu insanlar bu işe zevki için takılıyor. Dolayısıyla bu insanlar için üçün beşin önemi olmaz. Ayrıca profesyonel iseler de zaten çok fazla alternatifleri yok. Bu nedenle ne koparabilsek kardır. "

Mantık aynen bu. Bugün Tünel'e gittiğin zaman bir veya iki satıcı dışında bu mantığı görmek mümkün. O bir veya iki satıcının ismini vermek istemiyorum. Çünkü diğer taraf bir anda üstümüze çullanabilir. Ama maalesef ki gerçek bu. Alaturka bir zihniyet.....Bu bence kolay kolay da bitmeyecek.
    Mehmet abi, bu iş için dükkanı olan esnafları çözmüşsün. Konu altı biraz sohbete dönecek ama ne yazık ki bu tür kişiler her alanda var. Yani "nasıl olsa işini hallettim, kendisi yapamayacaktı ne koparsam kar" mantığı benim gördüğüm kadarıyla çok fazla esnafta var. Bu esnaf teknik servis de olabilir, çilingir de olabilir, çok fazla fark etmiyor. Bir kaç gündür neden işlerin böyle yürüdüğünü düşünüyorum. Acaba diyorum esnaflığa atılmak insanı aç gözlülük ile adalet arasında ince bir çizgide mi bırakıyor? Kişinin karakteri zayıfsa çizgiden bir bölgeye mi düşüyor? Yoksa bu mesleği aç gözlü insanlar mı sahiplenmiş? Çözemedim...