NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 981 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Maestro Çalışmaları

Bu konu 2611 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

Maestro Çalışmaları 2611 Reviews

Konuyu değerlendir: Maestro Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2611 kez incelendi.

Maestro Çalışmaları

Arkadaşlar öncelikle ilk çalışmam ve maalesef şu an için hobi aşamasında olduğu ve öğrenci olduğum için midi klavye olmaksızın yapmış bulunuyorum

Bu arada ben Fatih.Tanışmış da olalım downtempo ve ninjatune takipçisiyim.En sevdiğim sanatçılar Bonobo ve Stromae.
    Ayrıca Amerikan Pop kültürünü ve tanınmış kişileri pek sevmem.(David Guetta hariç ) Yani demek istediğim farklı olan şeyleri severim genelde.

Çalışmalarıma şuradan ulaşabilirsiniz ;

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo, EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, maestro adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu maestro tarafından (12 Aralık 2015 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

Alıntı maestro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle ilk çalışmam ve maalesef şu an için hobi aşamasında olduğu ve öğrenci olduğum için midi klavye olmaksızın yapmış bulunuyorum

Bu arada ben Fatih.Tanışmış da olalım downtempo ve ninjatune takipçisiyim.En sevdiğim sanatçılar Bonobo ve Stromae.
    Ayrıca Amerikan Pop kültürünü ve tanınmış kişileri pek sevmem.(David Guetta hariç ) Yani demek istediğim farklı olan şeyleri severim genelde.

Çalışmalarıma şuradan ulaşabilirsiniz ;

ya da

Edit : yorumlarınızı esirgemezseniz çok mutlu olurum
    Merhaba,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Ellerinize sağlık. Çalışmalarınız başlangıç olarak başarılı bence. Walking on the moon'daki sound ve yürüyüşler fena olmamış. Parçanın ismini hatırlatıyor gerçekten. Davul ataklarını çeşitlendirebilirseniz daha şık duracaktır. Aynı geçişleri kullanmışsınız.

Space invaders'daki sound'lar bana bir miktar kuru geldi. Biraz daha çalışma istiyor sanki

Zamanla, tecrübeye bağlı olarak daha iyi işler çıkaracağınıza eminim. Yeni çalışmalarınız bekliyoruz

Bu arada, kullandığınız ekipman bilgilerinizi profilinizde güncelleyebilirseniz, parçalarınızı dinleyecek & yorumlayacak kişilere yol gösterecektir.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Pek bi ekipmanım yok Tezcan abi.Yorumların için çok teşekkür ederim fl studio haricinde birsey de kullanmadım.Yani sadece fl studiodaki vstleri kullandım.Stromae tarzı müzikleri kendi benliğimle oluşturmak istiyorum.Teknik bilgim eksik ve tecrubem pek yok bunları da bu forum sayesinde halledeceğimi düşünüyorum , saygılar.

tezcankoray Şu üyeler, maestro adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu maestro tarafından (30 Kasım 2015 Saat 15:27 ) değiştirilmiştir.

Çalışmalarım güncellenmiştir.Tekrar bakar ve değerlendirirseniz sevinirim 😃

Cho®dSolo Şu üyeler, maestro adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Fatih kardeşim, başlangıç için gayet iyisin. Fakat Yaptığın tarzda en önemli unsur bastır. Özellikle melodi aynı gider ve sözde yoksa mutlaka şarkının Altını bas yürüyüşleri ile doldurmalısın. Bas konusuna özellikle Eğil, tarz olarak sana çok faydası olur.mix konusu için bence acele etme, önce Müziğin temeli olan armoniye yönel Müziği'ni zenginleştirmek için.

Cho®dSolo, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Çok teşekkür ederim.Hayli eksiğim var evet ve önerileriniz için teşekkür ederim.Aslında Monster adlı parçayı üzerine söylenecek şekilde tasarladım.Şarkılar biraz monoton gidiyor farkındayım.Bass konusunda ne demek istediğinizi tam anlayamadım.Biraz açar mısınız ?

Konu maestro tarafından (13 Aralık 2015 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir.

Bas derken sana şöyle bir öneride bulunayım, sevdiğin tarzda olan Şarkıları dinlerken equalizer ayarlarına gir, en alt frekansları yani 40-80 Hz Arasını maksimum aç, diğer Kanalları çok az duyacak kadar kıs. O zaman şarkının arkasında dönen trafiği net duyarsın, nasıl Yaparım konusu bir kaç cümleyle anlatamam, bol bol armoni kitabı oku.

Bu Konu için Etiketler