NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 440 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Başlangıç Seviye Kulaklık

Bu konu 1164 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

Başlangıç Seviye Kulaklık 1164 Reviews

Konuyu değerlendir: Başlangıç Seviye Kulaklık

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1164 kez incelendi.

Başlangıç Seviye Kulaklık

Presonus HD7 nasıl bir kulaklık bilgisi olan var mı başlangıç için idare eder mi? Araştırdım fiyat olarak en performanslı olanlardan biriymiş. Cevaplarsanız sevinirim.

Kullanım amacı nedir, kayıt mı , müzik dinleme mi, mix kontrol mü, nedir?

Orkunn Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı denizbb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem mix hem dinleme
    Dostum o tam olarak mümkün değil , bence. Müzik dinleme işi zevk işidir. Kimisi dinlerken akıp giden tınıları duymak isterken kimi daha agresif mid basları ön planda tutmak ister. Gelelim soruna , sen dinlemek istediğin gibi mi mix yapmak istiyorsun? Yoksa gerçek duyum ile mix yapıp bunu duymak mı istiyorsun.
    Yani sorun şu ki müzik dinlediğin kulaklık ile sağlıklı ve doğru bir biçimde mix yapabilmen nasıl mümkün olsun?
    Şahsen ben Sennheiser HD280 Pro kullanıyorum ancak müzik dinlerken Beats kulaklıklarımdan aldığım zevkin %10 unu alamıyorum onunla. Sadece izolasyonu çok daha iyi. Zaten referans kulaklıkla 2 saat müzik dinle hem kulağın hem beynin deyim yerindeyse ambele olur.
    İlk mesajındaki soruna gelirsek de düşündüğün ürün hakkında herhangi bir fikrim yok. Kolay gelsin.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Hem mix hem dinleme
    Başlangıç seviyesi için yarı açık bir kulaklık olarak belki iş görebilir. Çünkü hiç dinlemedim. Ancak daha nokta atışı bir tercih istiyorsanız ;

1- ) Yarı açık kulaklık için : Beyer Dynamic DT-880 Pro
    2-) Açık kulaklık için : AKG K-612 Pro , AKG K-712 Pro , ATH-R70x veya Beyer Dynamic DT-990 Pro olabilir.

Bu saydıklarım başlangıç seviyesi kulaklıklar değil , hepsi kaliteli kulaklıklar. Daha çok işe yarayacak kulaklıklar. Dolayısıyla ucuz da değil. Bu kulaklıklar Türkiye'de gereğinden fazla pahallı. Bu nedenle yurt dışından temin ederseniz daha uygun fiyatlara sahip olursunuz.

sgucler Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlangıç seviyesi için yarı açık bir kulaklık olarak belki iş görebilir. Çünkü hiç dinlemedim. Ancak daha nokta atışı bir tercih istiyorsanız ;

1- ) Yarı açık kulaklık için : Beyer Dynamic DT-880 Pro
    2-) Açık kulaklık için : AKG K-612 Pro , AKG K-712 Pro , ATH-R70x veya Beyer Dynamic DT-990 Pro olabilir.

Bu saydıklarım başlangıç seviyesi kulaklıklar değil , hepsi kaliteli kulaklıklar. Daha çok işe yarayacak kulaklıklar. Dolayısıyla ucuz da değil. Bu kulaklıklar Türkiye'de gereğinden fazla pahallı. Bu nedenle yurt dışından temin ederseniz daha uygun fiyatlara sahip olursunuz.
    Neyse çok önemli birşey değildi. Dövizden dolayı olan bir pahalılık mı yoksa böyle ürünleri Türkiye'de gerğinden fazla pahalı yapıyorlar?

Alıntı al2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum o tam olarak mümkün değil , bence. Müzik dinleme işi zevk işidir. Kimisi dinlerken akıp giden tınıları duymak isterken kimi daha agresif mid basları ön planda tutmak ister. Gelelim soruna , sen dinlemek istediğin gibi mi mix yapmak istiyorsun? Yoksa gerçek duyum ile mix yapıp bunu duymak mı istiyorsun.
    Yani sorun şu ki müzik dinlediğin kulaklık ile sağlıklı ve doğru bir biçimde mix yapabilmen nasıl mümkün olsun?
    Şahsen ben Sennheiser HD280 Pro kullanıyorum ancak müzik dinlerken Beats kulaklıklarımdan aldığım zevkin %10 unu alamıyorum onunla. Sadece izolasyonu çok daha iyi. Zaten referans kulaklıkla 2 saat müzik dinle hem kulağın hem beynin deyim yerindeyse ambele olur.
    İlk mesajındaki soruna gelirsek de düşündüğün ürün hakkında herhangi bir fikrim yok. Kolay gelsin.
    Amacım sadece yaptığım mixi bir de kulaklıktan dinlemek. Bir de mastering için.

Amacım sadece yaptığım mixi bir de kulaklıktan dinlemek. Bir de mastering için.
    Sanırım demek istediğimi ben size anlatamadım. 'Bir de kulaklıktan dinlemek' , 'bir de mastering' cümleleri bu iş ile ne kadar içli dışlı olduğunuzu bilmeden bir öneri yapmama engel oluyor.
    Bence siz direk size göre en uygun olanı alın.
    Genel olarak ülkemizdeki vergilendirme sisteminden dolayı elektronik cihazlar pahalıdır. Kur ile doğru orantılı olarak da fiyat artış/düşüşleri gerçekleşmektedir.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Bu Konu için Etiketler