+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 21 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Antelope Audio Discrete 4 (hakkında görüşleriniz)

Bu konu 1905 kez görüntülendi 20 yorum aldı ...

Antelope Audio Discrete 4 (hakkında görüşleriniz) 1905 Reviews

Konuyu değerlendir: Antelope Audio Discrete 4 (hakkında görüşleriniz)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1905 kez incelendi.

Antelope Audio Discrete 4 (hakkında görüşleriniz)

merhaba değerli dostlar
    uzun süredir ses kartı arastırıyorum
    acıkcası herkes rme övsede ben cok ısınamadım o karta özellikle preamplerini ve görünüşü cok hosuma gitmiyor
    universal audio ses kartlarınıda denedim abartıldıgı kadar iyi oldugunu düşünmüyor
    evde kullanmak için sizde discrete 4 nsl gider mantıklı bir secim olurmu
    görüşlerinizi bekliyorum
    simdiden ilginiz için tesekkürler

EsbaB Şu üyeler, engin-44 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı engin-44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba değerli dostlar
    uzun süredir ses kartı arastırıyorum
    acıkcası herkes rme övsede ben cok ısınamadım o karta özellikle preamplerini ve görünüşü cok hosuma gitmiyor
    universal audio ses kartlarınıda denedim abartıldıgı kadar iyi oldugunu düşünmüyor
    evde kullanmak için sizde discrete 4 nsl gider mantıklı bir secim olurmu
    görüşlerinizi bekliyorum
    simdiden ilginiz için tesekkürler
    Tecrübe etme şansım olmasada karizması vede duyduğum yorumlar bana "Keşke benimde olsa" dedirtiyor. 👍

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Antelope Audio son 4-5 senedir çok önemli ataklar yapmış ve ileri derecede teknolojiye sahip ses kartları üreten bir firma. Örneğin FPGA teknolojisini gayet kapsamlı bir şekilde ses kartlarında kullanıyor oluşu ile diğer markalardan ayrışıyor.

Esasında bu özelliği ile Antelope ; UAD ile aynı kulvarda yer alıyor diyebiliriz. Ancak UAD yaptığı modellemeleri plug-in'ler ( yazılımlar ) yolu ile gerçekleştirirken , Antelope FPGA teknolojisi çerçevesinde bu modellemeleri bir takım chipler ve devreler vasıtası ile hardware ( donanım ) olarak gerçekleştiriyor. Bu yüzden de bir çok kullanıcısı tarafından UAD'a göre daha realistik / başarılı olarak bulunuyor.

Örneğin adamların çıkarttığı bir ses kartı olan Goliath bana göre şu anda piyasadaki en kapsamlı ve üst düzey ses kartı. Orta ölçekli bir ticari stüdyoda Goliath'ın yanına sadece iyi monitör seti / setleri koyduğunuzda , bana göre yapamayacağınız hiç bir şey bulunmuyor diyebilirim. Bu açıdan bakıldığında da ; fiyatı pahallı olarak görülen Goliath'ın esasında en ekonomik çözüm olduğunu tesbit edebilmek mümkün.

Benim gördüğüm kadarıyla ve bir çok kullanıcısının da ifade ettiği üzere , bir Antelope ürününü aldığınız zaman ;
    a-) Piyasadaki en iyi clock'ları ,
    b-) Piyasadaki en iyi konvertörlerden birisini ,
    c-) Piyasadaki en iyi customer support'u ,
    satın alıyorsunuz.

Bir Antelope Pure2 kullanıcısı olarak ; adamların konvertörlerinin hakikaten çok kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yaptıkları harici world clocklar zaten pro-audio dünyasında bir efsane olarak tanımlanıyor. Bu cihazlarındaki clock teknolojisini ; yaptıkları ses kartları ve diğer cihazlarında da kullandıkları için clock teknolojisi olarak ses kartları rakipsiz diyebilirim. Öte yandan diğer markaların sunmadıkları derecede ileri bir customer support ( müşteri desteği ) özelliğine sahipler. Bu işi distribütör firmalara bırakmadan direkt kendileri üstlenmişler. Bir sorununuz olduğunda ; probleminizi kendilerine ilettiğinizde ve bu konudaki modülü sitelerinden download ettiğinizde , support servisi yetkilisi gerekirse Amerika'daki ofisinden sizin bilgisayarınıza bağlanıp sizin probleminizi çözüyor.

Discrete serisi ; Antelope'un yakın zamanda ( 5-6 ay önce ) esasen mikrofon modellemesine yönelik olarak çıkarttığı bir ses kartı ( interface ) serisi. Discrete serisinin özelliklerini şu şekilde kısaca özetleyebilirim :

1-) Discrete serisi ; özellikleri itibariyle Antelope'un ses kartı portföyünün giriş seviyesi cihazıdır. Zaten bunu fiyatından da anlamak mümkündür. Hedeflediği müşteri kitlesini ; bu işe yeni başlayanlar, home studio kullanıcıları , herhangi bir Antelope interface'ine sahip olup da mikrofon modellemelerini de kullanmak isteyenler şeklinde özetleyebiliriz. ( Ancak son dönemde mikrofon modellemesinin Antelope'un diğer bir kısım ses kartlarında da kullanılmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. )
    2-) Kartta Antelope'un diğer ses kartlarından farklı olarak cihazın üzerinde yeni bir pre-amp sistemi ( discrete ) kullanılmıştır. Kullanıcılarının ifadesine ve yapılmış test kayıtlarına göre cihazın pre-amp kalitesi oldukça tatmin edicidir.
    3-) Cihaz yukarıda da belirttiğim gibi Antelope sisteminin sahip olduğu yüksek konvertör kalitesine paralel olarak üst düzey konvertörlere sahiptir. Yalnız konvertörleri Antelope'un diğer ses kartlarına göre , performans açısından bir tık aşağıda tutulmuştur. Ki bu bence doğal bir durumdur.
    4-) Cihazda Antelope'un diğer ses kartlarından farklı olarak "Easy Panel" adı verilen bir ara yüz sistemi kullanılmıştır. Bu ara yüz yukarıda bahsettiğim hedef müşteri kitlesinin olası ihtiyaçlarına göre tasarımlanmıştır. Dolayısıyla bu ara yüz ile Antelope'un profesyonel düzeyde olan diğer ses kartlarındaki gibi karmaşık ve sofistike routingler yapılamamaktadır.
    5-) Discrete ile kullanılabilen " Edge" ve "Verge" mikrofon sistemleri ayrıca satın alındığı zaman ; pro-audio dünyasında geçmişten günümüze gelen bazı "iconic" mikrofon modellerinin ( Neumann , Telefunken, AKG , Royer Labs , Audio Technica gibi ) bence oldukça başarılı modellemelerine sahip olunmaktadır. Bu da son derecede düşük maliyetle on binlerce dolarlık mikrofon dolabına sahip olmak anlamına gelmektedir. Tabii ki hiç bir zaman bir modelleme aslının yerini %100 tutamaz ancak bir çok kişinin mutabık kaldığına göre ; bu modellemeler an itibariyle piyasadaki en iyi modellemelerdir.

Discrete serisinin ; konvertör, pre-amp ve mikrofon modelleme performansını nispeten görebilmeniz ve değerlendirebilmeniz açısından örnek olarak aşağıdaki videoları ekliyorum :

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Kolay gelsin.

Alper35, averen, EsbaB, ozgur_d, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (06 Haziran 2018 Saat 04:25 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Abicim ellerine sağlık, çok güzel anlatmışsın bence.

Hatta bir satış temsilcisi olsan, "Abi bana sar bi tane hemen" derdim

Saygılar,
    Tezcan

averen, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Antelope Audio Discrete 4

TAMAMEN DOLANDIRILIK VARDİR. SES KARTININ PANELİNE 4 YADA 2 TANEDEN FAZLA PLUGİN EKLEYEMİYORSUNUZ..BİLİP BİLMEDEN KİMSEYE ÖNERİDE BULUNMAYİN
    BİZZAT KULLANİCİ BENDİM SATTİM, ONA VERECEĞİM PARAYİ ZEN TOUR VERRİM ÜSTÜNE PARA KOYARIM SINIRSIZ KULLANIRIM.

DİSCRETE ALMAK TAMAMEN PİŞMANLIR. İŞLEMCİSİ ÇOK YAVAS VE BERBAT.

EN İYİSİ ZEN TOUR !! İYİ GÜNLER

Alıntı Berat33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antelope Audio Discrete 4

TAMAMEN DOLANDIRILIK VARDİR. SES KARTININ PANELİNE 4 YADA 2 TANEDEN FAZLA PLUGİN EKLEYEMİYORSUNUZ..BİLİP BİLMEDEN KİMSEYE ÖNERİDE BULUNMAYİN
    BİZZAT KULLANİCİ BENDİM SATTİM, ONA VERECEĞİM PARAYİ ZEN TOUR VERRİM ÜSTÜNE PARA KOYARIM SINIRSIZ KULLANIRIM.

DİSCRETE ALMAK TAMAMEN PİŞMANLIR. İŞLEMCİSİ ÇOK YAVAS VE BERBAT.

EN İYİSİ ZEN TOUR !! İYİ GÜNLER
    Sevgili @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim,

Yukarıda yazdıklarımı biraz dikkatli okursanız ; çok özet olarak , Discrete serisinin esasen amatörler için tasarımlandığını , "Easy Panel" adı verilen ara yüzü itibariyle Antelope'un profesyonel düzeyde olan diğer ses kartlarındaki gibi karmaşık ve sofistike routingler yapılamadığından bahsettiğimi görürsünüz. Muhtemelen siz benim bu cümlelerimde ne demek istediğimi tam olarak algılayamadınız ve adeta itham edici bazı söylemlerde bulundunuz.

Öncelikle eğer bu işi gerçekten biliyorsanız sizin Discrete serisi ile söylediğiniz eksikliğin benim söylediklerimle aynı kapıya çıktığını bilmeniz gerekirdi. Eğer bütçeniz müsaitse ; Zen Tour ve daha üstü Antelope ses kartlarını almak tabii ki akla ve mantığa daha yakındır. Ancak unutulmasın ki ; Discrete 4 ile Zen Tour'un fiyatları arasında nerede ise iki misli fiyat farkı var. Zen Tour bütçesine sahip olmayan arkadaşlar için , tüm eksiklerine rağmen sahip olduğu diğer artılar ile Discrete 4 yine de ciddi bir alternatif olacaktır.

Bu arada Forum'da yeni olduğunuzu görüyorum. Forum'da kullanmış olduğunuz uslub ve ifadelere azami derecede dikkat etmenizi tavsiye ederim. Zira bu Forum diğer forumlara pek benzemez.

Alper35, averen Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (11 Haziran 2018 Saat 22:53 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam almayı düşünüyordum arkadaş içimi kararttı mehmet abi
    Sevgili @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim,

Belli ki bu arkadaşımız Discrete4'den mutlu olamamış ve satmış. Discrete serisinin Antelope'un giriş seviyesi cihazı olduğunu unutmamak ve beklentileri çok yukarıda tutmamak lazım. Ama örneğin bu cihazın konvertörlerinin , diğer üst modellerin performans olarak biraz daha gerisinde olsa bile , yine de piyasadaki bir çok ses kartının konvertörlerini ezip geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Cihazın en büyük sorunu ; yukarıda da bahsettiğim gibi , örneğin fx'lerde limitli kullanıma imkan sağlaması ki arkadaşımız da bundan zaten bahsetmiş. Eğer full kapasite kullanım isteniyorsa Zen Tour ve üstü modellere yönelmek lazım. Bu işin en kestirme yolu ; bu konularla ilgili olarak Youtube'da bulunan çok sayıdaki tutorial'ı izleyerek bir fikir sahibi olmak. Ayrıca yabancı forum ve Facebook gruplarında da bu konularda ziyadesi ile bilgi mevcut.

Bu arada yukarıda belirtmeyi unutmuşum : Discrete'in mikrofon modellemelerini kullanabilmek için , ayrıca Edge mikrofona 6000.-TL civarında bir harcama yapmak gerekiyor.

Benim şahsi fikrim nedir diye sorarsanız ; kişisel tavsiyem şu olur : Antelope'un tüm özelliklerinden limitsiz bir şekilde faydalanabilmek için fiyat farkına da katlanarak en azından Zen Tour alınmalı diyebilirim. Bu şekilde şu anda ihtiyacınız olmasa bile ilerisi için önünüz açık olur.

tezcankoray, özkan Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (12 Haziran 2018 Saat 02:02 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada yukarıda belirtmeyi unutmuşum : Discrete'in mikrofon modellemelerini kullanabilmek için , ayrıca Edge mikrofona 6000.-TL civarında bir harcama yapmak gerekiyor.
    6000 TL

"Hamama giren terler" diyerek bu işe girdik ancak su kaydından gideceğiz herhalde Mehmet abi ))

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Mehmet abi teşekkür ederim kıymetli bilgiler için. Fiyat olarak oralara pek yaklaşamam maalesef. Uğur hocam ile de konuştum. O da çok para verme Audient iD44 al dedi.
    Bu fiyat segment'inde çok fazla da seçenek yok aslında. RME UC-UCX, Audient iD44-22, Discrete 4, Focusrite Clarett 8Pre USB-18i20 gibi seçeneklerim var. Canlı kayıtlar alan biriyim. Tonlarda sıcaklık ve kalite arıyorum. Ben en az 4 kanal istiyorum. Ne yapsam bilemedim?