+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase 'e birden çok device bağlamak...

Bu konu 1640 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

Cubase 'e birden çok device bağlamak... 1640 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase 'e birden çok device bağlamak...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1640 kez incelendi.

Cubase 'e birden çok device bağlamak...

Merhaba arkadaşlar,

Cubase'e birden fazla device bağlantısı konusunda yardımlarınızı bekliyorum,
    Örnek olarak aynı anda midi klavye , boss gt10 , maudio ses kartı bağlamak istiyorum . Bunu nasıl yapabilirim???

tezcankoray Şu üyeler, sanlican16 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı sanlican16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Örnek olarak aynı anda midi klavye , boss gt10 , maudio ses kartı bağlamak istiyorum . Bunu nasıl yapabilirim???
    Maudio ve midi klavyeyi usb girişlerinden bilgisayara takıp boss çıkışını da ses kartına bağlayabilirsin.
    Ses kartında 2 giriş varsa boss çıkışlarını her birini bir girişe takarsın.

Cubase te f4 ten ses giriş çıkışlarını seçersin.

Midi yi cubase i açmadan önce bilgisayara bağlayıp aktif ettiysen otomatik tanıması lazım.

Tanımasa da midi kanalı açtığında sol tarafta ki panelden midi aracını seçebilirsin.

Umarım faydalı olabilmişim dir.

Daha praktik bilgiler de gelecektir.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

MerhabA Esbab,

Öncelikle konuya cevap verdiğin için teşekkürler
    Cubase de ilgili ses kartı ya da başka bir ekipmanı usb ile bağlayıp tanıtırken şu adımları izliyoruz=>> devices - device setup- vst audio systems- driver seçimi
    Bu şekilde driver seçtiğimizde tek bir driverı aktif etmiş oluyoruz . İkinci bir device ımızı ya da fazlasını bilgisayarımıza bağlayıp nasıl aktif edeceğiz???

MerhabA Esbab,

Cubase de ilgili ses kartı ya da başka bir ekipmanı usb ile bağlayıp tanıtırken şu adımları izliyoruz=>> devices - device setup- vst audio systems- driver seçimi
    Bu şekilde driver seçtiğimizde tek bir driverı aktif etmiş oluyoruz . İkinci bir device ımızı ya da fazlasını bilgisayarımıza bağlayıp nasıl aktif edeceğiz???

MerhabA Esbab,

Genelde ses kartı tercihi için oraya ihtiyaç duyuyorum ( bazen bilgisayarı diğer odaya götürürken ses kartı olmadan cubase açığım oluyor)

Midi klavyeyi Cubase otomatik görüyor.

Sizin tanıtmak istediğiniz veya sorun yaşadığınız cihaz hakkında detaylı bilgi paylaşırsanız daha isabetli cevaplar gelecektir.

Boss u eğer spdif üzerinden bağlamayacak iseniz tanıtma ihtiyacınız yok zaten.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Merhaba arkadaşlar,

Midi Klavye ile m-audio ses kartı aynı anda kullanılabilir. Bu konuda sorun yok.

Bildiğim kadarıyla boss gt 10' da aynı ses kartı gibi USB üzerinden bilgisayara bağlanıp, kendi ASIO driver'ı ile Cubase'de kullanılabiliyor.
    Cubase, herhangi bir ASIO driver seçmenizi isteyecek, bu durumda hem boss gt10 hem de maudio ses kartını aynı anda kullanamazsınız.

Ancaaaaak, bilgisayarınız MAC ise bu sorunu aşmak mümkün. MAC bilgisayarlarda "aggregate device" denilen, birden fazla ses kartını birleştirip, tek ses kartı gibi kullanabilmenize yarayan bir özellik mevcut.

Windows kullanıyorsanız üzgünüm, bunu yapamazsınız.
    Bu durumda, M-audio ses kartını Cubase'de gösterip, boss gt10'dan çıkış alıp bir şekilde Maudio ses kartına giriş yaparak çözüm aramanız lazım.

Kolay Gelsin,
    Tezcan

enym, Mehmet Uzunosmanoğlu, Orkunn Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ancaaaaak, bilgisayarınız MAC ise bu sorunu aşmak mümkün. MAC bilgisayarlarda "aggregate device" denilen, birden fazla ses kartını birleştirip, tek ses kartı gibi kullanabilmenize yarayan bir özellik mevcut.
    Bu neymiş yaa ben yeni duydum

Orkunn, tezcankoray Şu üyeler, Vbaran adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de ilk defa duyuyorum. Latency düşükse efsane bir şeydir bu.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

tezcankoray, Vbaran Şu üyeler, Orkunn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Orkunn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de ilk defa duyuyorum. Latency düşükse efsane bir şeydir bu.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ben bu şekilde kullanıyorum şahsen...

Ses kartı olarak Focusrite 2i2 var. Ayrıca Yamaha MOX6 synth kullanıyorum, bu cihazın dahili ses kartı var ve USB bağlantısı ile audio/midi kaydetmeme izin veriyor. Kendi ASIO driver'ı var.

Eskiden windows'ta çalışırken, vokal kaydederken Cubase'den Focusrite ASIO seçiyordum, sonra synth üzerinden birşey kaydedecekken Yamaha ASIO seçiyordum. İkisi arasında geçiş yapmak zorunda kalıyordum. Ayrıca kulaklığımı da bir ses kartına, bir synth'e takıp çıkarmam gerekiyordu.

MAC'te böyle bir sorunum kalmadı. Yeni bir aggregate device tanımladım, bunu tanımlarken size hangi giriş/çıkışları kullanmak istediğinizi soruyor. Çıkış olarak Focusrite kullanıyorum ve kulaklığım buraya bağlı sabit olarak. Cubase'de yeni kanal açtığımda istediğim girişi seçiyorum. Klavyeden çalarken, Focusrite üzerinden dinleyebiliyorum ))) Efsane birşey gerçekten

Saygılar,
    Tezcan

Mehmet Uzunosmanoğlu, Orkunn, Vbaran Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu şekilde kullanıyorum şahsen...

Ses kartı olarak Focusrite 2i2 var. Ayrıca Yamaha MOX6 synth kullanıyorum, bu cihazın dahili ses kartı var ve USB bağlantısı ile audio/midi kaydetmeme izin veriyor. Kendi ASIO driver'ı var.

Eskiden windows'ta çalışırken, vokal kaydederken Cubase'den Focusrite ASIO seçiyordum, sonra synth üzerinden birşey kaydedecekken Yamaha ASIO seçiyordum. İkisi arasında geçiş yapmak zorunda kalıyordum. Ayrıca kulaklığımı da bir ses kartına, bir synth'e takıp çıkarmam gerekiyordu.

MAC'te böyle bir sorunum kalmadı. Yeni bir aggregate device tanımladım, bunu tanımlarken size hangi giriş/çıkışları kullanmak istediğinizi soruyor. Çıkış olarak Focusrite kullanıyorum ve kulaklığım buraya bağlı sabit olarak. Cubase'de yeni kanal açtığımda istediğim girişi seçiyorum. Klavyeden çalarken, Focusrite üzerinden dinleyebiliyorum ))) Efsane birşey gerçekten

Saygılar,
    Tezcan
    Arkadaşlar merhaba,

Güzel bilgiler öğrendik çoksağolun. Ben looping olayına merak sardığım için bu olayı merak ediyorum ve kayıt yaparken o cihazı çıkar diğerini tak cubaseden tanıt insanın müzikle uğraşırken enerjisini çok bölüyor bu sebeple çalacağım bütün ekipmanın aktif olarak çalışır olmasını istiyorum. Windows da böyle bir şey yapmanın belki bir yolu vardır(umut diyorum) Yoksa gidip mac bilgisayar mı alacağız bir de.

tezcankoray Şu üyeler, sanlican16 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: