+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Roland UA-25 EX Advanced driver problemi (Dünyanın en garip problemi)

Bu konu 1203 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

Roland UA-25 EX Advanced driver problemi (Dünyanın en garip problemi) 1203 Reviews

Konuyu değerlendir: Roland UA-25 EX Advanced driver problemi (Dünyanın en garip problemi)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1203 kez incelendi.

Roland UA-25 EX Advanced driver problemi (Dünyanın en garip problemi)

Merhabalar, çok garip bir sorunla karşı karşıyayım ve bu beni çileden çıkarttı;

Her zaman kullandığım Cubase bir anda ses kartımı bulmamaya başladı ve daha önce başıma geldiğinde yapmış olduğum şeylerle bunu düzeltemedim. Programı silip kurdum, driverları silip kurdum, farklı kablo ve usb portlarıyla denedim, başka bilgisayarlarda cubase ve ses kartını sıfırdan kurup denedim ve başaramadım, buyüzden ses kartımda problem olduğunu düşünüp servise götürdüm, hiçbir problem olmadığını söylediler hatta ben de onların bilgisayarında denedim ve hiçbir problem yoktu. Ses kartını biraz kurcaladım ve şunu keşfettim;

Ses kartımın arkadasında bulunan Advanced driver butonu "on" olduğu zaman Cubase ses kartını tanıyor, ses girişlerden ses alıyor,windowsda sıkıntısız çalışıyor gözüküyor fakat ne windowsda ne cubasede dışarıya ses vermiyor, "off" konumda olduğu zamansa windowsda iken her türlü müzik ve sesleri veriyor bu seferde program Ses kartı bulunamıyor hatası veriyor. Format atmayı çok düşündüm fakat arkadaşlarımın bilgisayarında sıfırdan kurduğum zaman bile bu hatayı verdi..Evet işte halim budur her türlü fikre açığım..

EsbaB Şu üyeler, AlperAskan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İbanez Rg350m Yellow - Masterwork E.klasik with fishman - Stagg EC3000CNF Perdesiz E.Klasik gitar - Roland ua-25ex - Steelseries Elite Prism - Behringer B2 Pro - Samson C01 - Alesis V49 - Boss Me25 - Line6 Micro Spider

Driver problemi

Alıntı AlperAskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, çok garip bir sorunla karşı karşıyayım ve bu beni çileden çıkarttı;

Her zaman kullandığım Cubase bir anda ses kartımı bulmamaya başladı ve daha önce başıma geldiğinde yapmış olduğum şeylerle bunu düzeltemedim. Programı silip kurdum, driverları silip kurdum, farklı kablo ve usb portlarıyla denedim, başka bilgisayarlarda cubase ve ses kartını sıfırdan kurup denedim ve başaramadım, buyüzden ses kartımda problem olduğunu düşünüp servise götürdüm, hiçbir problem olmadığını söylediler hatta ben de onların bilgisayarında denedim ve hiçbir problem yoktu. Ses kartını biraz kurcaladım ve şunu keşfettim;

Ses kartımın arkadasında bulunan Advanced driver butonu "on" olduğu zaman Cubase ses kartını tanıyor, ses girişlerden ses alıyor,windowsda sıkıntısız çalışıyor gözüküyor fakat ne windowsda ne cubasede dışarıya ses vermiyor, "off" konumda olduğu zamansa windowsda iken her türlü müzik ve sesleri veriyor bu seferde program Ses kartı bulunamıyor hatası veriyor. Format atmayı çok düşündüm fakat arkadaşlarımın bilgisayarında sıfırdan kurduğum zaman bile bu hatayı verdi..Evet işte halim budur her türlü fikre açığım..
    Merhabalar,
    Konuyu almanca forumlarda araştırdım.
    Çok kişi aynı konudan dertli.Format atanlar,karttan vazgeçenler var.

Roland UA-25 EX Interface

Kartın arkasındaki SAMPLE RATE kısmını
    44.1 khz'ye AYARLAYIN.
    Gelişmiş Sürücü "açık olmalı
    ADVANCED DRIVER ON OLSUN
    of olarak'da deneyin.
    Umarım olur.

AlperAskan Şu üyeler, 12Ancela adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Merhabalar,

44.1 khz'ye AYARLAYIN.
    ADVANCED DRIVER ON OLSUN
    of olarak'da deneyin.
    Umarım olur.

AlperAskan Şu üyeler, 12Ancela adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı 12Ancela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

44.1 khz'ye AYARLAYIN.
    ADVANCED DRIVER ON OLSUN
    of olarak'da deneyin.
    Umarım olur.
    Öncelikle ilginize alakanıza çok teşekkür ederim, gerçekten çaresiz durumdaydım. Sizin dediğinizi yapıp, windows 8.1 sürümüne uygun driver kurdum ve an itibariyle sorunsuz çalışıyor.

Tekrar teşekkür ederim.

İbanez Rg350m Yellow - Masterwork E.klasik with fishman - Stagg EC3000CNF Perdesiz E.Klasik gitar - Roland ua-25ex - Steelseries Elite Prism - Behringer B2 Pro - Samson C01 - Alesis V49 - Boss Me25 - Line6 Micro Spider

Bu kart bende hala var. Advanced Driver açık olmalı.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+