NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 470 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 6 ile 6 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: keybord orijinel sesleri midi kablo ...

Bu konu 705 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...

keybord orijinel sesleri midi kablo ... 705 Reviews

Konuyu değerlendir: keybord orijinel sesleri midi kablo ...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 705 kez incelendi.

Question keybord orijinel sesleri midi kablo ...

Selam arkardaslar...
    Benim aklimis karistiran bir soru vardir....örnegin benim Yamaha Tyros 'tan orijinel seslerini midi kablosuyla Daw programlarina attirabilirmiyiz???-Midi kablosunu klavyeye IN ve OUT bagliyoruz....sonraki asamasi nedir acaba???
    (VST kullanmasini biliyorum ben sadece klavyeden orijinel sesleri kullanmak istiyorum)
    tesekkurler.............

tezcankoray Şu üyeler, rumeli adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Benim bildiğim kullanamazsın.Çünkü midi kablosu ile sadece midi sinyali aktarıyorsun. Bu sinyal ile karşı taraftaki bir şeyleri tetikliyorsun. Meseleyi örneğin iki klavyeyi midi in ve midi out'undan birbirine bağlayıp ; midi out yaptığın klavyenin tuş takımını kullanıp , midi in yaptığın klavyenin seslerini kullanman gibi düşünebilirsin. Benim bu konuya getirebileceğim izahat bu.

Bu işin başkaca bir yolu var mıdır , bilmiyorum.

Tyros'u analog çıkışlarından ses kartına bağlayıp , DAW'da Tyros'a niye stereo bir kanal açmıyorsun ? Bu şekilde DAW'in içerisinde Tyros'un orijinal seslerini kullanabilirsin.

tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı rumeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkardaslar...
    Benim aklimis karistiran bir soru vardir....örnegin benim Yamaha Tyros 'tan orijinel seslerini midi kablosuyla Daw programlarina attirabilirmiyiz???-Midi kablosunu klavyeye IN ve OUT bagliyoruz....sonraki asamasi nedir acaba???
    (VST kullanmasini biliyorum ben sadece klavyeden orijinel sesleri kullanmak istiyorum)
    tesekkurler.............
    Merhabalar,

DAW ile ne yapmak istediğinizi tam anlamadım. Eğer amaç, canlı performansınızı herhangi bir DAW'a kaydetmek ise @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abimin dediği gibi bunu yapmanın yolu DAW'da bir stereo kanal açıp, Tyros'un analog çıkışlarını ses kartına girerek, direkt olarak performansınızı kaydetmektir. Bu yöntemde MIDI kablosu ile bir ilginiz olmayacak.

"Yok, ben önce MIDI olarak kaydedip, DAW'da bu MIDI verisini düzenledikten sonra, MIDI aracılığı ile Tyros'u tetikleyip, sesi yine Tyros üzerinden almak istiyorum" diyorsanız, MIDI kablosu ile bağlantı yapmalısınız. Midi sinyal yönlendirmesi için hem DAW üzerinde hem de Tyros üzerinde belli ayarlar yapmanız da gerekecektir. Kullanım klavuzu vs. gibi dökümanlarda bununla ilgili bilgi mevcuttur diye düşünüyorum.

Yapmak istediğiniz şeyi öğrenebilirsek sanırım daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

Saygılar,
    Tezcan

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Merhabalar:

Tyros'un midi map dosyası varsa bunu daw programınıza tanıtıp, Klavyenizdeki seslere karşılık gelen midi sinyalleriyle de kayıt alabilirsiniz. Ama bu yöntem seslerde değil, Klavyedeki kitleri kullanarak davul yazmada işlevseldir. Ses kaydında Mehmet hocanın dediği en sağlam yöntemdir.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, hharas adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu Konu için Etiketler