NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 580 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 18 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kulaklık Önerisi

Bu konu 2914 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...

Kulaklık Önerisi 2914 Reviews

Konuyu değerlendir: Kulaklık Önerisi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2914 kez incelendi.

Kulaklık Önerisi

Yakında zamanda mix için (referans monitörlerim zaten var) kullanabileceğim bir kulaklık satın alacağım. Araştırmalarım ve bütçen doğrultusunda seçeneklerimi Audio-Technica ATH-M50x ve AKG K271 mkII olarak belirledim. Bu noktada size danışmak istedim. Hangisini seçmeliyim?

Kulaklığı hangi amaç için kullanacaksınız? Miksi kontrol ( panaroma vs.) amaçlı kullanacak iseniz bahsettiğiniz kapalı modelleri değil, bence arkası açık ( open back ) kulaklıkları tercih edin.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Amacım mix işinin kabasını halletmek. Açık modelleri tercih etmedim çünkü kulaklığı aynı zamanda kayıt içinde kullanmayı düşünüyorum. Aradığım nitelikler kulaklığın flat duyurması, bas ve tizleri abartmadan, olduğu gibi vermesi.

averen Şu üyeler, Gibson adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Audio technica kullanıyorum gayet memnunum. Bazı mix lerimi sadece bunlarla tamamladığım da oldu ( her ne kadar tavsiye edilmese de).

Forumda DT770 pro da oldukça tavsiye ediliyor, ben şahsen kullanmadım.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

DT770 PRO 250 ohm kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

eser karaca Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı Gibson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında zamanda mix için (referans monitörlerim zaten var) kullanabileceğim bir kulaklık satın alacağım. Araştırmalarım ve bütçen doğrultusunda seçeneklerimi Audio-Technica ATH-M50x ve AKG K271 mkII olarak belirledim. Bu noktada size danışmak istedim. Hangisini seçmeliyim?
    Eğer kayıt işinde kullanmayacak olsaydınız size akg k612 pro tavsiye ederdim, bugüne kadar kullandığım en mükemmel kulaklık, süper dengeli ve rahat, open-back olduğu için sahnesi de geniş, herhangi bir sıkışma hissi vermiyor, referans monitörden dinlermişcesine geniş geliyor soundu. kapalı arka kulaklıklar içinde de dt770 pro güzel, ath m50x'i de akg k271'i de bir süre kullandım beğenmedim, ath çok tiz, abartılı yapay bi soundu var, k271 çok dengeli güzel ama alt frekansları çok cansız, yanıltır, muhtemelen solist-enstrumanist kulaklığı olarak tasarlandığından öyle geliyor. bence 80 ohm'luk dt770 tercih edin, 250'liği kartlar tam randumanlı beslemeyebiliyor, araya amfi girmek de renklendirme açısından riskli, hatta bende iki tane 80'lik dt770 var birinin paketini dahi hiç açmadım yurtdışı maliyetini hesaplayın direk o maliyete size göndereyim

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Aslında dt770 'de seçeneklerim arasındaydı ama bahsettiğiniz bass bölgelerindeki agresiflik kafamda soru işaretleri oluşturdu. Yaptığım müzik için pop/rock diyebilirim. Kafama takılan soru şu, mix yaparken dt770 ile kontrol edilen bass bölgesi beni yanıltır mı? k271 gibi flat bir kulaklık daha mı sağlıklı olur? dt770'ler bize gerçekte olanımı veriyor? Yoksa olmayan bir şeyimi hissettiriyor?

Aslında dt770 'de seçeneklerim arasındaydı ama bahsettiğiniz bass bölgelerindeki agresiflik kafamda soru işaretleri oluşturdu. Yaptığım müzik için pop/rock diyebilirim. Kafama takılan soru şu, mix yaparken dt770 ile kontrol edilen bass bölgesi beni yanıltır mı? k271 gibi flat bir kulaklık daha mı sağlıklı olur? dt770'ler bize gerçekte olanımı veriyor? Yoksa olmayan bir şeyimi hissettiriyor?
    Dt770'de abartılı bi bass yok, gayet sıkı, dengeli ve doğru veriyor, yanıltacak bi durum yok rahat olun, k271'de alt frekanslar cidden zayıf, o duyuma göre bassları abarma riskiniz var asıl.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Sevgili @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim,

Eğer mümkün olduğu kadar flat bir duyum sağlamak istiyorsan , yukarıda belirtiğim gibi open-back kulaklık kullanmalısın. Şu ana kadar bu başlıkta adı geçen kapalı kulaklıkların hiç birisi sana tam anlamı ile flat bir duyum sağlamaz. Zaten yapılış gayeleri de o değil.

Dolayısıyla ben senin yerinde olsam iyi bir open-back kulaklık , onun yanına da kayıtta kullanmak için ucuz yollu bir kapalı kulaklık alırdım. Yani bir tane kulaklık alayım ; onunla hem kayıt yapayım , hem de flat bir duyum elde edip mikste kullanayım diye bir şey yok. En azından benim bildiğim öyle bir kulaklık yok. Bundan dolayı gel sen benim dediğim yolu izle. Daha iyi netice alırsın.

sgucler Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro