NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 787 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Samplitude Detaylar..

Bu konu 2653 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

Samplitude Detaylar.. 2653 Reviews

Konuyu değerlendir: Samplitude Detaylar..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2653 kez incelendi.

Samplitude Detaylar..

*HD hızınız yeterli gelmiyor ise, RAM üzerine Audio kayıt dahi düşünülmüş.. Record Options sayfası..

* Bilindiği gibi, sadece kendisine has detayda, Realtime Region temelli efektlendirme özellikleri (object editor) sayesinde, bir detay düşünülmüş, Playhead bir regionun üzerinden geçtiğinde, normalde eğer Track FX de ( insert ya da AUX ) bir efekt var ise örneğin (reverb) çalışmaya devam eder ve tails bitene dek sürer bu olması gerektiği gibi.
    Fakat buradaki ince ayrıntı ise, Region üzerinde bir efekt örneğin (reverb) çalışıyorsa, regiondan playhead çıktıktan sonra, devam eden efektin ne kadar saniye devam edebileceğinin ( Region base ) FX tailes ayar miktarı mevcut.

* Her region için tek tek seçilebilen LOCK özelliği, (region içindeki minicik ajnahtar icon) tıkladığınızda o region ile ilgili yapılmasını istemediğiniz durumlar, seçenek olarak sunulmuş.

*

* Fotodaki save ve Load işaretlediğinizde, müziğe dalıp şarkınızı save/ya da load etmeye kalktığınız an size bir uyarı window gelir, bu çalışmada var olan Session klasörünüzün dışında başka bir location dan diskten yada partisyondan ses kullandığınızda gerekli. Örneğin, C üzerinde bir klasörde projemiz ama, datalar dan bazıları örneğin Sample sesler E diskinde ler, samplitude bu özelliği aktif ettiğinizde "olur ya " unutmamız ve Harici diskle çalışmamızı başka yere götürdüğümüzde seslerin bulunamaması gibi süpriz aksiliklere yer vermemek adına, bunu geliştirmiş ve saatler sonra aklımızdan çıksa dahi Save AS yaptığınız an size sesler harici klasörde ya da diskte şeklinde hatırlatıcı uyarısını yapar.

*

* Bilindiği gibi her yazılımda Track phase invert mevcut, fakat burada yine şaşırtıcı şekilde Region temelli phase invert mevcut.Her bir region a özel phase ayarı...

çok fazla detay var ve bunlar minicik bir kısmından örnekler, başlık hareketlensin katkımız olsun, fakat psikolojiyi yorabilen tarzda özellikler değil. son zamanlarda 10 aylık bir update gecikmesi var yine bir şeyler çeviriyorlar bakalım..

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    Can, EsbaB, nacib, tezcankoray, Ünsal İçmez Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (12 Mart 2016 Saat 04:03 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ellerine sağlık @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , böylece yeni kategorimiz bir kez daha hayırlı olsun diyelim.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

rica ederim,
    kullanıcısı neredeyse tr de hiç olmasa da, aslında daha fazla detaya girmek isterdim, çok kapsamlı bir yazılım, forumlar yabancı yıllardır çok önemli mastering engineer ve çeşitli önemli kişileri takip edip izliyorum, çoğu yıllardır nuendo ve Pt hDX kullancıları dahil tüm platformları aynı anda bu yazılım dahil kullanan çok kişi var, bence her şey sebep, sebepsiz bir şey yok olmamalıda belkide.
    Çünki amaç farklı bir yazılım kullanmak olsa çok rahat hepsi kullanılabilinir. Fakat amaç bu değil.

Bunlar ses kalitesiyle ilgili konular değil, zaten hepsi eşit bu kanıtlandı, 30 dolarlık reaper dahi, bob lentini nin 2500 dolara 30 senesini verip son 5 yılını fixed kodlarla yazdığı yazılım olan sawstudio vs hepsinin ses kaliteleri zaten eşit. Bu tür kıyaslamalar şahsen bana kapalı, ben elektronik müzik tarafında olduğum için, daha çok region base audio çalışıyorum Fx olarak. henüz logic ve diğer yazılımlar realtime base sunmuş değil şu an onlar audio suite sınırlı çalışıyorlar. Keza batch fades ve CLIP yetenekleri protools style edit fade vb bunların yanısıra, Musyn-SD editing-E128 laudness ve diğer kendine has kılan çok fazla detay barındırıyor. ben logic -ableton ve samplitude 3 lüsüyle devam ediyorum genelde fakat tabi protools da elimin altında gelişmelere bakıyorum.

kullanıcılar genelde workflow odaklı olduklarından, MIDı base bir yazılım değil bu tamamıyla yellow tools satın alınıp best service ortaklığı sonucu ticari bir yaklaşım olup, suite paketiyle desteklense de, midi konusu asıl önemli kısmı değil.
    daha çok post ve region base surround aux , masteirng tools ki , içerisinde rx5 kadar donanımlı bir offline Spectral editor var ayrıca sequoia da algoritmix ile birlikte desteklenen renovator II seçeneği de menüde yer verilmiş, spectral editor samplitude ile sequoia aynı değil, sequoa tarafında spectral editör sayfasında harmonik ve daha fazla detay var fakat, region base çalışması onu yine rakiplerinden ayırıyor.

Talep oldukça elimden geldiğince paylaşımcı bir insanım ve müzikten arta kalan zamanlarda mutlaka paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğim tekrar teşekkürler..

Seyit ÖZTÜRK, Ünsal İçmez Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (30 Mart 2016 Saat 02:44 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...