+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: BEHRINGER XENYX 502 MIXER VE BM800 Kondenser Mikrofon laptop baglantı sorunu

Bu konu 1058 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

BEHRINGER XENYX 502 MIXER VE BM800 Kondenser Mikrofon laptop baglantı sorunu 1058 Reviews

Konuyu değerlendir: BEHRINGER XENYX 502 MIXER VE BM800 Kondenser Mikrofon laptop baglantı sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1058 kez incelendi.

BEHRINGER XENYX 502 MIXER VE BM800 Kondenser Mikrofon laptop baglantı sorunu

Arkadaşlar merhaba üniversiteden hocamın verdiği ödev üzerine bunları temin ettim ancak hiçbir şekilde laptopa baglayamadım.. Rakamlarla kabloları belirttim .. Neyi nereye takmam gerekiyor bi yardım ederseniz forumdan araştırma yaptım ama bana uygun bir konu bulamadım açıkçası.
    Dünden beri deniyorum çıldırmak üzereyim. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ..

Not: Laptop un tek çıkışı var..

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu mikseri görebildiğim kadarıyla bilgisayara bağlayamazsınız. Çünkü bilgisayara bağlanabilmesi için gerekli olan usb , firewire vs. gibi bağlantı opsiyonlarına sahip değil bu mikser.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Araya bir ses kartı koymanız gerekir ki o da çok saçma olur. Eğer ses kartınız var ise mikrofonunuzu veya enstrümanınızı direk ses kartına girer ve mikseri devreden çıkartırsınız zaten. Dolayısıyla kayıt almak istiyorsanız bu mikseri elden çıkartıp bir ses kartı edinmeğe bakın.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Peki bi mikrofon öneriniz var mı? Müzik kaydı için c1 işimi görür mü ? Behringer c1 u buldm bir tane

Alıntı iverson2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bi mikrofon öneriniz var mı? Müzik kaydı için c1 işimi görür mü ? Behringer c1 u buldm bir tane
    Bu işler bütçe meselesi. Bütçeniz C1 alacak kadar ise yapacak bir şey yok. Ama yok ben bütçemi arttırabilirim diyorsanız en azından sE X1 alın derim.

Malesef bütçem o hocam onu da ikinci el alabilicem okuldan ögretmen almamızı söyledik sürekli kayıt yapmamız gerekiyor TSM ile ilgili..

İkinci el 200 tl ye anlaştım biriyle.. Mixeri de aldıgım yere geri vericem.. C1 işimi az da olsa görmez mi yani güzel bir kayıt alamaz mıyım

Görür herhalde. C1 ile kayıt yapan bir sürü amatör insan var. Yeter ki 2.el olduğu için mikrofonda bir sıkıntı olmasın.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bilgisayara bağlanmaz diye birşey yok, bağlanır. Ancak bilgisayarın dahili ses kartını kullanacaksınız. Büyük ihtimal dip gürültüsü yaşarsınız..

Mixerin kırmızı ve beyaz çıkışını (output) bilgisayarın mikrofon girişine girmeniz lazım.

Mikrofon gireceğiniz yer zaten belli.

Hoparlörü de yine bilgisayarın ses çıkışına bağlayabilirsiniz.

Bu şekilde çalışması lazım.

İleriye dönük uzun soluklu kayıt almak istiyorsanız harici bir ses kartı şart. Geçici birşey ise bu şekilde bağlantı işinizi görür.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iverson2, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...