+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Vocal Doubler, Çift ses pedalı

Bu konu 713 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

Vocal Doubler, Çift ses pedalı 713 Reviews

Konuyu değerlendir: Vocal Doubler, Çift ses pedalı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 713 kez incelendi.

Vocal Doubler, Çift ses pedalı

Herkese Merhabalar.

Arkadaşlar benim sahne hazırlığı yapıyorum, sahnede vokal arkadaş bulamadığım için nakaratlarda duble sese ihtiyacım olacak.

Tabi burada mecburen iş pedala düşecek, ama tecrübe etmediğim için her zamanki gibi sizlerin tecrübe ve tavsiyelerine başvurmak durumundayım

TC Helicon VoiceTone Double diye bir ürüne rastladım iş görecek gibi görünüyor. Video linkinin 00:55 / 01:26 arasını dinlerseniz tam olarak ne istediğimi daha iyi anlarsınız.

Umarım iş görecek bir ürün bulabiliriz ( tabi ikinci dileğimiz ucuza mal edebilmek )

Herkese şimdiden teşekkürler.

Konu EsbaB tarafından (29 Nisan 2018 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar.

Arkadaşlar benim sahne hazırlığı yapıyorum, sahnede vokal arkadaş bulamadığım için nakaratlarda duble sese ihtiyacım olacak.

Tabi burada mecburen iş pedala düşecek, ama tecrübe etmediğim için her zamanki gibi sizlerin tecrübe ve tavsiyelerine başvurmak durumundayım

TC Helicon VoiceTone Double diye bir ürüne rastladım iş görecek gibi görünüyor. Video linkinin 00:55 / 01:26 arasını dinlerseniz tam olarak ne istediğimi daha iyi anlarsınız.

Umarım iş görecek bir ürün bulabiliriz ( tabi ikinci dileğimiz ucuza mal edebilmek )

Herkese şimdiden teşekkürler.

kesinlikle güzel cihaz

EsbaB Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle güzel cihaz
    Aynı ürünün bir de "G XT" versionu da varmış aralarında nasıl bir fark olduğunu henüz anlamadım ama herhalde bir üst version dur.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Selamlar, tc helicon pedal ve prosesörlerinden harmony singer ve en üst modeli voice live 3’ü uzun süre hem sahnede hemde evde kullandım. Bu cihazlar türk müziğine pek uygun değil. Makamsal şarkılarda sorun yaşatır. Batı müziğine uygun dizayn edilmiş. Bir de bu bahsettiğiniz model sesinizin dublesini verecek bu amacınızın vokal olduğunu düşündüğümüzde pek işinizi görmeyecektir. G xt modelindeki fark enstruman bağlanabiliyor oluşu ve bastığınız akorlara göre vokal sesini oluşturuyor diye hatırlıyorum.

EsbaB Şu üyeler, Alper35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Alper35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, tc helicon pedal ve prosesörlerinden harmony singer ve en üst modeli voice live 3’ü uzun süre hem sahnede hemde evde kullandım. Bu cihazlar türk müziğine pek uygun değil. Makamsal şarkılarda sorun yaşatır. Batı müziğine uygun dizayn edilmiş. Bir de bu bahsettiğiniz model sesinizin dublesini verecek bu amacınızın vokal olduğunu düşündüğümüzde pek işinizi görmeyecektir. G xt modelindeki fark enstruman bağlanabiliyor oluşu ve bastığınız akorlara göre vokal sesini oluşturuyor diye hatırlıyorum.
    Bu güzel yanıtınız için teşekkür ederim. Türk müziğine uygun olmadığını söylemeniz beni biraz soğuttu

En azından denemeden alma dedirtiyor.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alper35 Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu güzel yanıtınız için teşekkür ederim. Türk müziğine uygun olmadığını söylemeniz beni biraz soğuttu

En azından denemeden alma dedirtiyor.

Bence durum öyle değil. Bu örneği klavye(org) üzerinde verelim diyelim uşşak bir parça çalıyoruz ama akorları komalı şekilde basmıyoruz /

Hocam yani %75 ten fazla iş görür diyordusuz?

Zaten ben Harmony istemiyorum, ki bence asıl uyumsuzluk Harmoni de olsa gerek.

Bana duble ses versin yeter, hatta olmadı güzel bir delay pedalı na yönelebilirim, aktif etme tuşu olsun Yeter diyerekten.

Hocam yani %75 ten fazla iş görür diyordusuz?

Zaten ben Harmony istemiyorum, ki bence asıl uyumsuzluk Harmoni de olsa gerek.

Bana duble ses versin yeter, hatta olmadı güzel bir delay pedalı na yönelebilirim, aktif etme tuşu olsun Yeter diyerekten.

kesinlikle sizin işinizi görür

Dedigim olayi vokal pedali yada prosesoru icin soyledim. Vokal yaparken komali ses bastiginizda armoninin onemi kalmiyor. Ust versiyon prosesorde sarkiya gore harmoni ayari var fakat yine de belli bir oranda kullannissiz ve gereksiz. Duble pedali is gorur.

+ Yeni Konu aç