NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 657 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 10 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Acil öneri, almaya gideceğim, Studio Projects VTB1 işimi görür mü?

Bu konu 5412 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...

Acil öneri, almaya gideceğim, Studio Projects VTB1 işimi görür mü? 5412 Reviews

Konuyu değerlendir: Acil öneri, almaya gideceğim, Studio Projects VTB1 işimi görür mü?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5412 kez incelendi.

Acil öneri, almaya gideceğim, Studio Projects VTB1 işimi görür mü?

Merhabalar arkadaşlar,

Biraz acelem var, kusura bakmayın

Uygun fiyata 2. el Studio Projects VTB1 preamp buldum. Sizlerden gelecek yorumlara göre hemen gidip teslim alacağım bu akşam.

1. Home studio'mda kullanacağım,
    2. Bağlama kaydederken kullanacağım ve tabii vokal için de,
    3. Şu an ana mikrofonum Rode NT2-A.

Bu ürün işimi görür mü? Maksat lambanın sıcaklığını yakalamak ve vokalleri biraz daha dolu dolu almak.

Teşekkürler.

Konu Can tarafından (24 Şubat 2016 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: Başlık güncellendi, bu akşam alacağım..
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Bence görür. Hatta Barış Büyük'ün bu pre-amp için ; "Fiyatının üzerinde bir pre-amp" şeklinde bir söylemi vardı. Uğur hoca'da bir zamanlar kullanmıştı ve memnun kalmıştı diye hatırlıyorum. Yani piyasadaki giriş seviyesi pre-amp'ler içerisinde en iyilerinden birisidir diyebiliriz.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Gördüğüm kadarı ile ses kartın Steinberg UR44. VTB1, Steinberg kartın üzerindeki mevcut Class A preamplara göre çok çok iyi değil.

Biraz daha para biriktir, daha üst sınıf bişeyler al bence... Joemeek, Golden Age, Warm Audio, Audient vb. seviyesine çıkabilirsen daha bariz fark yaratacak ürün alışverişini bir kerede yapmış olursun...

Cho®dSolo Şu üyeler, yavuzy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Pluton Audio Suite
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı yavuzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm kadarı ile ses kartın Steinberg UR44. VTB1, Steinberg kartın üzerindeki mevcut Class A preamplara göre çok çok iyi değil.

Biraz daha para biriktir, daha üst sınıf bişeyler al bence... Joemeek, Golden Age, Warm Audio, Audient vb. seviyesine çıkabilirsen daha bariz fark yaratacak ürün alışverişini bir kerede yapmış olursun...

Bak işte bu yorum durumu değiştirir. Evet, ses kartım UR44. Ben aslında lambanın katacağı sıcaklık için düşünmüştüm ama... UR44 ile hiç tecrüben oldu mu? Biraz daha detaylandırabilir misin düşüncelerini rica etsem?

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Acil öneri, almaya gideceğim, Studio Projects VTB1 işimi görür mü?

Hali hazırda hem UR44 hem de hem de VTB1 kullanıyorum. Yaptığım kayıtlarda VTB1'e ihtiyaç duymuyorum. 2 yıldır hiç kullanmadım, UR44 aldıktan sonra da kutusundan çok nadiren çıkartırım. İlk aldığım zamanlarda da kutusuna giremiyordu.

Ayrıca, zamanında 0 fiyatı 200-300 TL olan bir pre-ampa şuan artan kur yüzünden ikinci elde 500-600 vermek gibi bir hata yapmayın. Ben 250 TL ve 5 taksitle aldım 0 ürünü. Sakın ama sakın böyle bir hataya düşmeyin. İkinci elde 500-600 lira vermeye değecek bir ürün olmadı hiç bir zaman.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ses Mühendisi / Eğitmen / Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bey, tam beklediğim yorumdu, var olun.
    Kolaylıklar.

Eğer akustiği düzgün bir oda yoksa yakın mikrofonlama yapmak için ses kartlarının üzerindeki preler yeterli olur. Tabi beklenilen sonuç önemli. Odanız akustik yönden güzelse ve uzak mikrofonlama yapınca oda akustiğinden (yankı vs..) kaynaklı sorun yoksa o zaman geniş headroom ve temiz gain veren A class preamfi çok iyi netice verir. Tabi mikrofon ve convertörler de aynı şekilde a class olmalı.Bir de preamplinin çıkışına (adc den önce) peak leri transparan şekilde hafif traşlayan limiter ya da compressor var ise yeme de yanında yat.

Vtb1'e mutlaka lamba upgrade'i yapılmalı, içinde stok olarak china yada sovtek lps ile geliyor. Erkan hocaya da bi ısrarla mullard aldırıp değiştirttik, çok memnun kaldı,lambanın karakteri ilginç bir şekilde preampın genel soundunu doğrudan değiştiriyor. Kendim bizzat art pro'da yaşadığım için sonuçları biliyorum. Vtb1 o fiyat segmentinde bence en iyisi. Presounus bluetube v2, golden age gibi preampları da kullandım, bence vtb1 daha iyi onlardan. Daha iyi soundlar için elbette daha üst segment preamplar öneririm ama bütçe buysa ürün bu diyorum ben.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vtb1'e mutlaka lamba upgrade'i yapılmalı, içinde stok olarak china yada sovtek lps ile geliyor. Erkan hocaya da bi ısrarla mullard aldırıp değiştirttik, çok memnun kaldı,lambanın karakteri ilginç bir şekilde preampın genel soundunu doğrudan değiştiriyor. Kendim bizzat art pro'da yaşadığım için sonuçları biliyorum. Vtb1 o fiyat segmentinde bence en iyisi. Presounus bluetube v2, golden age gibi preampları da kullandım, bence vtb1 daha iyi onlardan. Daha iyi soundlar için elbette daha üst segment preamplar öneririm ama bütçe buysa ürün bu diyorum ben.
    Uğur hocam, bundan 5 sene öncesi için evet. Bu fiyatın en iyi ve vazgeçilmez ürünüydü VTB1. Lakin 5 sene içinde VTB1'de herhangi bir yenilik olmadı ve performansı artmadı, sadece kurla beraber fiyatı arttı. İkinci elde satılan çoğu VTB1'de kar amaçlı satılan ürünler. Hal böyleyken, sırf 250-300 TL değeri olan bir ürüne "eh biraz da tube soundu gelsin" diye o kadar para vermeyi şahsen hiç mantıklı bulmuyorum. Üstüne bir de ekstra upgrade masrafı. Son yıllarda çıkan ses kartları, eskiden o fiyatlara satılan pre-amplara göre çok daha başarılı bence. Ayrıca VTB1 kullanmadan da çok güzel tube soundu elde etmenin yolları var. Sadece biraz araştırma yapmak ve öğrenmeye açık olmak gerekli.

Seyit ÖZTÜRK, ugur86, yavuzy Şu üyeler, Kerem Çelik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Ses Mühendisi / Eğitmen / Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Düşük fiyat segmentindeki preamplar ile ses kartların üzerindeki preampların kalitesi birbirine iyice yaklaştı... Hakikaten çok aceleci olmadan, alt sınıf preampları atlayıp biraz para biriktirip evladiyelik alışveriş yapılabilir. Eskiden 100-150 USD'lık alt sınıf ürünler vardı, sonra direkt hiend'e 800-1000 USD'ye atlıyordu, arada pek ürün yoktu. Şimdi orta fiyat seviyesinde hiend'e kök söktüren mükemmel ürünler var...

Son zamanlarda özellikle Warm Audio'nun başarısını gören firmalar bu segmente ürün geliştiyor ve alternatifler hızlıca artıyor. Yine 500 serisinde bu segmentte çok fazla ürün görmeye başladık.

EsbaB, Seyit ÖZTÜRK Şu üyeler, yavuzy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Pluton Audio Suite

Bu Konu için Etiketler