NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1204 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 48 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: ART Pre Amfi Gain Sorusu

Bu konu 10462 kez görüntülendi 47 yorum aldı ...

ART Pre Amfi Gain Sorusu 10462 Reviews

Konuyu değerlendir: ART Pre Amfi Gain Sorusu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 10462 kez incelendi.

Exclamation ART Pre Amfi Gain Sorusu

Merhaba dostlar,

Shure SM-7B dinamik mikrofon kullanıyorum. Bilindiği üzere 55db civarı gaine ihtiyaç duyuyor. Ben 57db gain ile kullanıyorum.

Sahne tipi bir mixer kullandığım için baya bir dip ses alıyorum.

ART Voice Channel pre amfi ile besleme gibi bir düşüncem var.

Özellikle @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hatta dinamik mikrofon ile deneyebilme imkanın var ise sevinirim.
    57db gain de dip ses gürültüsü çok fazla alır mıyım?

Mixerimin pre-amfisi ile karşılaştırdığımda artıları ve eksileri ne olur?

Dip ses konusunda hayal kırıklığına uğrar mıyım?

Cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Çok iyi bi kablo ile kullanmalısın dostum, daha önce sm57yi kullandığımdan biliyorum shure'un orjinal kabloları oldukça gürültülü, eğer cam gibi sound istiyorsan "studio projects litz" adında bir kablo öneriyorum, o kadar veremem diyorsan da uygun fiyatlı planet wawes'ler oldukça sessiz ve temiz, nt5leri onla kullanıyorum gayet steril çalışıyor herşey.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Üstadım, 60-70tl den kaçmıyım daha iyi bir ses alacaksam. Yalnız 6mt var galiba sadece. Benim ihtiacım olan 3mt. Lüzumsuz kablo uzunluğu sıkıntı olmaz değil mi?

Pre amfi ve mixer arası bağlantıyı neutrik jaklı klotz kablo ile yapsam sıkıntı olmaz sanırım. Asıl önemli olan preamfi ve mikrofon arası kablo.

Bu arada, daha önce hiç pre amfi kullanmadığıma ver, pre amfi line out çıkıyor değil mi? Daha sonra gain ayarını mixer ile preamfinin vumetrelerini karşılaştırarak yapacağım sanırım mixer üzerinde.

Preamp ve mixer arasındaki kablo line sinyali taşıyacak, mikrofon ve preamp arasındaki kablo bence daha önemli. Line out için Hosa ya da Planet Wawes kullanabilirsin, mikrofon için dediğim gibi vovox ya da litz gibi kaliteli bi kablo kullanmak durumu değiştirir, uzunluk sıkıntı değil, 6m studyolar için ideal, ilerde de lazım olur al dursun

Klotz yeterli olmuyor sanırım anladım

Şimdilik pre amfi ve mikrofon arası için studio project litz alayım. Yalnız Pre-amfi mixer ve mixer - ses kartı arası klotz kablolarımı komple bütçem olduğunda değiştireyim. İlgine çok teşekkür ederim üstad.

Alıntı kbuyukcelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klotz yeterli olmuyor sanırım anladım

Şimdilik pre amfi ve mikrofon arası için studio project litz alayım. Yalnız Pre-amfi mixer ve mixer - ses kartı arası klotz kablolarımı komple bütçem olduğunda değiştireyim. İlgine çok teşekkür ederim üstad.
    Rica ederim dostum klotz'ları line sinyali taşımak için kullanmaya devam edebilirsin sorun olacağını sanmıyorum, ama preamp ve mikrofon arasındaki kabloyu değiştirmen öncelikli öneme sahip.

Tesekkur ederim ustad. Pre-amfi ile beraber litz kabloyu siparis verecegim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yamaha MGP-16X / Shure SM-7B w/Studio Project Litz & ART Voice Channel / Beyerdynamic DT-770 250Ohm / M-Audio Delta 66 / 3x Rode PSA-1 Studio Arm / 2x Rode Procaster, Behringer 1030A referans monitör

Studio Projectz Litz kabloyu sipariş verdim. Sanırım yarın falan da pre amfiyi sipariş vereceğim. Heyecanlanmaya başladım

Cho®dSolo - ait avatar

Cho®dSolo

H:i, jS M Y #700 

hayırlı olsun dostum...

Alıntı kbuyukcelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dostlar. Pre amfiyi de sipariş verdim. Beklemedeyim
    Üstad ekipmanlar gelince test edip sonuçları paylaşırsan memnun olurum, umarım seversin ve ben de doğru bir yönlendirme yapmış olurum