+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 22 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Zena Çalışmaları

Bu konu 624 kez görüntülendi 21 yorum aldı ...

Zena Çalışmaları 624 Reviews

Konuyu değerlendir: Zena Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 624 kez incelendi.

Zena Çalışmaları

1-İZMİR MARŞI 2- Nerdesin Aşkım 3- My heart will go on
    4- Seninle Herşeye Varım 5- I dont cry 6-I Will Always Love You

tezcankoray Şu üyeler, BayHalt adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu BayHalt tarafından (20 Kasım 2017 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.

Forum'umuza hoş geldiniz.

Şarkının yorumu ve icrası bence çok iyi. Yani bu konuda söylenebilecek fazla bir şey yok. Çalım açısından vs. bence mükemmel olmuş.

Ancak ;

a-) Bu icra ; keşke bu çalımın hakkını daha iyi verecek daha üst düzey bir dijital pianoda gerçekleştirilebilseydi,

b-) Kayıt ; tüm harmonikleri duyurabilecek daha kaliteli ekipman ile kayıt edilebilseydi,

diyerek size ve eşinize teşekkürler ediyorum.

BayHalt Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Çok teşekkür ederiz, evet maalesef şuandaki bütçemiz bir hayli kısıtlı ve tüm ekipmanlarımız ve programlarımız başlangıç seviyesinde. Benimde kendi açımdan bir çok eksiğim var. Bir yerden başlayarak zaman içinde mecburen geliştireceğiz. Hayalimiz bir piyano okulu ve içinde kaliteli bir kayıt stüdyosu açmak, yetenekli öğrencilere burs sağlamak. Hayallerimiz bir gün gerçekleşirse bu kayıtlarda bu zamanları hatırlamamızı sağlar diye düşünüyoruz.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, BayHalt adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Zena Çalışmaları

Çalışmalarımız hakkındaki görüşleriniz bizim için çok önem taşıyor. Böylece gelecekte ki yol haritamızı desteklerinizle oluşturmayı planlıyoruz.

Yorum, görüş, öneri ve eleştirilerinizi bekliyor şimdiden tüm müzik dostlarına teşekkür ediyoruz.

Ses Kartı : M-AUDIO M-Track 2x2
    Mikrofon : M-Audio Nova Black kondenser mikrofon
    Kulaklık : M-Audio HDH40 stüdyo mikrofonu
    DAW : Cubase LE ve Podium Free ( Kayıtları Netbook ile yaptığımızdan)

Kayıt Şekli :
    Vokal : Kesintisiz kayıt.
    Piyano: Kesintisiz kayıt.

Analog kayıtlara yakın kayıt yapmaya çalışıyoruz. Vokal ve piyano kayıtlarını aralıksız kaydedip, kayıtlara aradan kayıt yapmıyoruz. Cubase'de sadece müzik ve vokalin ses balansını ayarlayıp, gürültüleri temizleyip, sesleri gerekiyorsa biraz doygunluk ve güç katıyoruz.

İzmir Marşı Varyasyon, vokal ve piyano : Zena

averen, EsbaB, nacib Şu üyeler, BayHalt adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Elinize sağlık gayet başarılı ve güzel olmuş.

BayHalt Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık gayet başarılı ve güzel olmuş.
    Çok teşekkürler, çok sağolun ...

Ellerinize, yüreğinize sağlık. Çok güzel bir çalışma, klip de güzel olmuş. Zaten müzikalite olarak yapabileceğim bir yorum yok.

Sadece, genel ses seviyesi düşük kalmış, dinlerken normal ayarlarıma göre bir hayli açmam gerekti sesi. İlerideki çalışmalarınızda bu konuda da bir normalizasyon yaparsanız süper olur.

Saygılar,
    Tezcan

BayHalt Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

elinize sağlık çok güzel çalışma olmuş :-) nacizhane tavsiyem piyanoda az da olsa bir kompresyon kullanmanız ve hafif te olsa panlamanız çünkü özellikle vokalle piyanonun aynı anda duyulduğu yerlerde hangisini dinlesem diye düşündüm. piyanonun özellikle bas tonlarını daha canlı hale getirebilir kompresyon, Tezcan hocama da katılıyorum kesinlikle total volüm biraz daha yüksek olmalı onun dışında gayet doğal bir kayıt olmuş. Başarılar :-)

BayHalt Şu üyeler, hepar45 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize, yüreğinize sağlık. Çok güzel bir çalışma, klip de güzel olmuş. Zaten müzikalite olarak yapabileceğim bir yorum yok.

Sadece, genel ses seviyesi düşük kalmış, dinlerken normal ayarlarıma göre bir hayli açmam gerekti sesi. İlerideki çalışmalarınızda bu konuda da bir normalizasyon yaparsanız süper olur.

Saygılar,
    Tezcan

Çok teşekkür ederiz. Ses sorunu acemi hatası diyebiliriz. Kayıtı 28 Ekim günü geç saatte tamamladık, bende tüm düzenlemeleri ses kartı takılı ve kulaklıkla yüksek ses açıkken yaptım. 29 Ekim sabahına yetiştirebilmek için görüntü düzenlemeleri ile uğraşırken, normalde son halini kontrol ederim ama atladım. Kullandığımız video programında da biraz kayıp olmuş. Sabah 9:00 da yüklemiş bulundum. Sonra da videoyu silip bir daha yüklemeye kıyamadım.

hepar45, tezcankoray Şu üyeler, BayHalt adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı hepar45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık çok güzel çalışma olmuş :-) nacizhane tavsiyem piyanoda az da olsa bir kompresyon kullanmanız ve hafif te olsa panlamanız çünkü özellikle vokalle piyanonun aynı anda duyulduğu yerlerde hangisini dinlesem diye düşündüm. piyanonun özellikle bas tonlarını daha canlı hale getirebilir kompresyon, Tezcan hocama da katılıyorum kesinlikle total volüm biraz daha yüksek olmalı onun dışında gayet doğal bir kayıt olmuş. Başarılar :-)
    Çok teşekkür ederiz. Dediklerinizi diğer kayıtlarda deneyeceğim, benim sizlerden öğreneceğim çok şey var.

hepar45 Şu üyeler, BayHalt adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: