+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: En uygun Tas yününü Nerden Alabilirim?

Bu konu 510 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

En uygun Tas yününü Nerden Alabilirim? 510 Reviews

Konuyu değerlendir: En uygun Tas yününü Nerden Alabilirim?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 510 kez incelendi.

En uygun Tas yününü Nerden Alabilirim?

Abiler merhaba malumunuz hazır paneller çok pahalı, a50 yada süngerlerde çok güzel bir görüntü değil o yüzden.Akustik panel yapacağım fakat uyguna taşyünü arıyorum dns'si çok yoğun olmasada olur 50 yeterli en uygunu nerden alabilirim yardımcı olur musunuz?

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

bu var ucuz görünümlü ama dolandırıcı bu ürünü kargolamıyor.

En uygun fiyat olarak şunu buldum sizce iyi mi bu

seçerken ücretsiz kargo olması avantajlı

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Bulunduğunuz mahallede inşaat malzemeleri satan her hangi bir dükkan da bulabilirsiniz. Ama yoğun olanlardan bulabileceğini zannetmiyorum. Böyle dükkanlarda genelde 50 kg/m3 yoğunlukta olanlardan bulabilirsin. Aşağıdaki site sana yardımcı olur. 50 den daha fazla yoğunlukta almanı tavsiye ederim. Paketler halinde satılıyor ve içerisinden 5 adet çıktığını hatırlıyorum. Genede yoğunluk ve adet konusunu ihtiyacın dahilinde belirlersin. Kolay gelsin.

EsbaB Şu üyeler, aslan2707 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı aslan2707 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulunduğunuz mahallede inşaat malzemeleri satan her hangi bir dükkan da bulabilirsiniz. Ama yoğun olanlardan bulabileceğini zannetmiyorum. Böyle dükkanlarda genelde 50 kg/m3 yoğunlukta olanlardan bulabilirsin. Aşağıdaki site sana yardımcı olur. 50 den daha fazla yoğunlukta almanı tavsiye ederim. Paketler halinde satılıyor ve içerisinden 5 adet çıktığını hatırlıyorum. Genede yoğunluk ve adet konusunu ihtiyacın dahilinde belirlersin. Kolay gelsin.

Abi bir arkadaşım da 50 dns yoğunluklu paneller var kendisi oda kapalı durduğunda ısı yalıtımıda yaptığından panellerin odayı çok sıcak-havasız yaptığını söylemişti.Şimdi 50 dns de böyle yapıyorsa 124 yada 150 de 2-3 kat fazlasını yapar ses yalıtım müzik derken odamızdan da olmayalım sonra sen böyle bi sorunla karşılaştın mı? taş yününün ısı yalıtım olayı ne derece rahatsız edici?

tezcankoray Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bir arkadaşım da 50 dns yoğunluklu paneller var kendisi oda kapalı durduğunda ısı yalıtımıda yaptığından panellerin odayı çok sıcak-havasız yaptığını söylemişti.Şimdi 50 dns de böyle yapıyorsa 124 yada 150 de 2-3 kat fazlasını yapar ses yalıtım müzik derken odamızdan da olmayalım sonra sen böyle bi sorunla karşılaştın mı? taş yününün ısı yalıtım olayı ne derece rahatsız edici?
    Eğer bir malzeme ısı yalıtımı sağlıyor ise, hava akışını kesiyor demektir. Yani içerden dışarıya hava çıkışını ve dışarıdan içeriye hava akışını büyük oranda kesiyor demektir. Bu nedenle havasızlık yapabilir. Ancak sıcak yapmaz. İçerdeki sıcaklık ne ise onu muhafaza eder. Hatta yazın serin, kışın sıcak tutar...
    Hava akışı kesilince ses iletimi de kesilir aynı şekilde.

Ancak şöyle bir durum var, tüm odayı bu panellerle kaplamayı düşünmüyorsun herhalde zaten. Bu yanlış bir uygulama olur bence...

Saygılar,
    Tezcan

abdullahatalan Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

En uygun Tas yününü Nerden Alabilirim?

Öncelikle iki olasılık var. Birinci olasılık arkadaşınızın odasının inşaatında yapı hatası var ve akustik malzeme olmasa bile havasız kalır. ikinci olasılık ise odayı komple akustik malzeme ile kapladığıdır ki bu bildiğiniz gibi odayı sağırlaştıran bir uygulamadır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

abdullahatalan, EsbaB Şu üyeler, Orkunn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Orkunn tarafından (09 Eylül 2017 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.

Tabi odanın tümünü kaplayıp öldürmeyeceğim ama demek istediğim dns'in yüksek olmasının zararlarının boyutu ne derece? Ama yorumlarınızdan anladığım kadarıyla 50 de 150 yoğunluk olsa kullanmanın ısı yönünden zararları yok hatta @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi yazın serin kışın sıcak olur demiş faydası bile var bir taşla 2 kuş yani hem ısı hem ses O halde ben 15 m2 odam için 6m2 taşyünü panel yapayım

tezcankoray Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Aynen kardeşim, ısı yalıtımı için dış cephe mantolamasından sonra dışarıdan gelen ses de azalıyor büyük oranda. Sebebi de yukarıda anlattığım gibi... Ses hava yoluyla yayıldığı için hava geçmeyince ses de geçmiyor, ısı da

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Abdullah ben ısı ve havasızlık ile alakalı bir sıkıntı çekmedim. Taş yünü ısı, ses gibi yalıtım gibi işlerde kullanılan bir malzeme olduğu için içerideki oran ne ise onu koruyacaktır ya da dışarıdan geleni kesecektir. Ben odamın tamamını kaplayıp öldürmedim. Arkadaşların da dediği gibi oda akustiğinin dengelenmesi önemli olan.

Sipariş ettim, umarım masrafsız ve kolay olur yapımı hadi bakalım