+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase 5 klavye audi kayit sorunu

Bu konu 444 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

Cubase 5 klavye audi kayit sorunu 444 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase 5 klavye audi kayit sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 444 kez incelendi.

Cubase 5 klavye audi kayit sorunu

Merhabalar.
    Fast Track Usb ses kartıma Roland klavyemi bağladım. Klavyemle audi ses kaydı almak istiyorum fakat hiçbir şekilde ses kaydı alamıyorum. Condenster mikrofonum ses kaydı alıyor fakat klavyemden ses kaydı alamıyorum. Device setup'dan bir çok farklı ayarı denedim, başaramadım.

Açtığın MIDI kanalı da mikrofonun kayıt aldığı kanalı da beraber seçmen lazım.

Biri seçili iken Ctrl yı basılı tutup ikincisini de seç öyle kayda başla.

Tabi midi kanalının girişini önceden ayarlı varsaydım.

Onun da ayarı kanalı seçtiğinde solda ses indirme potansının altında MIDI yazısını tıkla ya allmidi olacak yada senin klavyenin ismi görünüyordur onu seçersin

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Hocam arkadaş burada klavyeden audio ses kaydı yapmak istediğini söylüyor MIDI değil

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Aynen hocam. Amacım klavye ile audio ses kaydı yapmak.

EsbaB Şu üyeler, denizcik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Klavye midi ise zaten sesi yok sadece vst için tetikleyici görevi var ama vst yı tetiklerken çıkan sesleri ayrı bir audio kanala ses olarak kaydedebilirsin istediğin bu ise!
    Klavyen sesli ise yani org ise o zaman çıkışlarını ses kartının girişi ne takmalısın

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Dostum cubase içinde device set up diye bir bölüm vardır, oradan senin klavyeni eklemen lazım, daha ayrıntılı öğrenmek için cubase 5 device set up yaz, oradan çıkan videoları izle.

denizcik, EsbaB Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi audio kayıt için device setup yapmaya gerek olmaması lazım diye düşünüyorum.

Klavyenin output L/R çıkışlarından iki kablo ile ses kartının input girişlerine girilmeli.
    Cubase'de iki adet mono Audio kanal açılmalı ve record enable konumuna getirilmeli. Kanalların girişleri (input), ses kartındaki girişlere uygun olarak seçilmeli (input 1 /input 2).

Bu şekilde kayıt alabilmeniz lazım diye düşünüyorum.

Bir de siz nasıl denediniz de ses alamadınız? Onları da yazarsanız daha kolay yardımcı oluruz, bir de son olarak klavyenin modeli nedir?

Saygılar,
    Tezcan

denizcik Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Klavyem Roland Bk 5 or. Orgun içinde çok beğendiğim bir slow ritm var, amacım bu ritmi audi olarak cubase 5' te kayıt etmek.

M-audio fast track usb ses kartımın bir mikrofon ve bir guitar gain girişi var. Mikrofon girişi üç pinli olduğu için klavyenin mono çıkışını ses kartının guitar gain girişine bağlıyorum.

Sanırım sorun cubase 5 'te in-out ayarlarıyla ilgili. Çünkü kondenster mikrofonumla kayıt alabiliyorum.
    teşekkür ederim ilginize.

Konu denizcik tarafından (28 Ağustos 2017 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

Alıntı denizcik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klavyem Roland Bk 5 or. Orgun içinde çok beğendiğim bir slow ritm var, amacım bu ritmi audi olarak cubase 5' te kayıt etmek.

M-audio fast track usb ses kartımın bir mikrofon ve bir guitar gain girişi var. Mikrofon girişi üç pinli olduğu için klavyenin mono çıkışını ses kartının guitar gain girişine bağlıyorum.

Sanırım sorun cubase 5 'te in-out ayarlarıyla ilgili. Çünkü kondenster mikrofonumla kayıt alabiliyorum.
    Klavyenin çıkışlarını birleştirip tek giriş olarak bağlarsan kayıpsız kayıt yapmış olursun, iki dişi çivi jack giriş bir çivi jack çıkış yapan Jack tan edinmen lazım.
    Ben eskiden öyle yapardım taki giriş sayısı yüksek bir kart alana kadar

Alıntı denizcik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yeni nesil ses kartlarında combo jack girişi bulunuyor, bu jack lar hem condenser mikrofon gibi 3 pinli girişi hem de gitar gibi enstrümanları kaydetmek için çivi tipi girişleri destekliyor.
    Sizin kartınıza baktığımda hakikaten mikrofon girişine klavyeden mono bağlantı yapamazsınız. Sadece gitar girişi müsait dediğimiz gibi. Bu da bir seferde sadece sol ya da sağ mono kayıt imkanı veriyor klavyeden.

Cubase de F4 e bastığınızda input sekmesinde girişleri görürsünüz. Muhtemelen mikrofon girişi input 1, gitar girişi input 2 olarak görünüyordur.

Siz cubase de klavye kaydı yapmak için yeni bir mono audio kanal açacaksınız ve input olarak ses kartındaki input 2 seçeceksiniz. Klavyenin mono çıkışlarından birisini kaydedeceksiniz.
    Sonra aynı cubase de tekrarlayıp, bu sefer klavyenin diğer mono girişini ses kartına bağlayıp kayıt alacaksınız. Sonrasında cubase de bu kayıtları kaydırarak eş zamanlı hale getirmeniz gerek.

Condenser mikrofonla kayıt yaptığınızda input 1 seçilidir büyük ihtimal.

Aklıma bir diğer seçenek olarak şu geliyor: klavyenizde usb flash desteği var. İstediğiniz audio kısmı flash belleğe wav olarak kaydedip, Cubase'e import edebilirsiniz.

Saygılar,
    Tezcan

denizcik Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: