+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: DEÜ Müzik teknolojileri yetenek sınavın hakkında ?

Bu konu 766 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

DEÜ Müzik teknolojileri yetenek sınavın hakkında ? 766 Reviews

Konuyu değerlendir: DEÜ Müzik teknolojileri yetenek sınavın hakkında ?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 766 kez incelendi.

Exclamation DEÜ Müzik teknolojileri yetenek sınavın hakkında ?

Merhabalar , ben dokuzeylül üni. Müzik Teknolojisi bölümünü kazanmak istiyorum bunun için çalışıyorum , orada okuyan birileri var mı ? Yetenek sınavının 2. aşamasında "MESLEKİ İŞİTME SINAVI" nasıl oluyor ? Sitesinde tanımı şu şekilde ;
    "Müzik Teknolojisi Anabilim Dalı'na başvuran ve I. Aşama Müziksel İşitme (ortak) sınavında 50 ve üzeri puan alarak başarılı olan adayların, sınav takviminde belirtilen gün ve saatte hazır bulunacakları müzik teknolojisine ilişkin mesleki işitme/algılama becerisinin ölçüldüğü sınavdır. Bu sınavda kaydedilmiş örneklerden yola çıkılarak adayın tını ayrıştırma ve ses karşılaştırma becerisi ölçülür. "

Daha önce sınava girmiş yada konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum .

Genellikle sizden piyanoda duyduğunuz iki, üç ya da dört sesi şan olarak geri yansıtmanız isteniyor

Bu konuda varsa yakın çevrenizdeki kurslara baş vurabilirsiniz.

Yoksa piyano eşliğinde çalışabileceğiniz bir yere gitmenizi öneririm.

Müzik teknolojisine yönelik bir duyum testi olduğunu düşünüyorum, mesela bir mix dinletip neyin fazla neyin eksik olduğu, hangi enstrumanların bulunduğu, efekt, pan vs. gibi teknik ayrımları yapabildiğinizi belli edecek sorular sorabilirler gibi geldi bana da. pianodan 3 ses duyma olayı daha çok konservatuar ve müzik öğretmenliği bölümleri için geçerli, müzik teknolojilerine sonuçta müzisyen olarak girmeyeceksiniz, işiniz daha çok teknik boyutla alakalı, üniversite de haliyle yontulmamış bir odun değil az çok kabası alınmış, bir miktar birikimlere sahip olduğu için hızlı ilerleyebilecek kişileri istiyor

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Ben İnönü müzik teknolojisi mezunuyum. Bizim yetenek sınavımız biraz farklıydı. Bizde mesleki duyum sınavı yoktu.

50 puan alman gereken 1. aşama yani müziksel işitme bölümü muhtemelen klasik 2 ses ve 3 ses algılama, ezgi ve ritim tekrarını içeriyordur. 2. aşama hakkında bilgim yok ama @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın yazdığını içeriyordur. Ben alım yapan hoca olsam "en azından" adayın çalgılar arası denge (seviye, panaroma) bozukluklarını fark etmesini beklerdim. 9 Eylül Müzik teknolojisi A.B.D. hocalarına veya öğrencilerine ulaşıp sor istiyorsan.

2. aşama olan mesleki işitme sınavında, öncelikle size bir proje dinletip, duyduğunuz enstrümanları söylemenizi istiyorlar. Sonrasında aynı projedeki bir veya birden fazla enstrüman kanalını sessize alıp, sizden o enstrümanları farketmenizi istiyorlar ve son olarak da spesifik bir kaç enstrüman sesi çaldırıp, enstrümanın ismini soruyorlar.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam da aynı şeyleri yazmış olsa da, hocamın belirttiği kadar teknik bilgi sormamışlardı. Yani en azından bana sormadılar. Ben sınava 2 sene önce girmiştim, çok değişmiş olacağını düşünmüyorum ancak arayıp kesin bilgi almakta fayda var. Bu arada belirleyici aşama 3.aşama oluyor, o nedenle iyi hazırlanıp güzel bir portfolyo sunmanızı tavsiye ederim.
    Şimdiden başarılar dilerim.

cevaplarınız için teşekkür ederim , şan dersi alıyorum zaten sınavın I. AŞAMA: MÜZİKSEL İŞİTME SINAVI (ORTAK) 2 ses 5 adet, 3 ses 5 adet, 4 ses 1 adet, ezgi 2 adet , bunlarda çok kötü değilim 4 sesde çok zor atonal seslerde zorlanıyorum onun dışında çok büyük problemim yok . Beni düşündüren size sorduğum 2. aşama o konuda kendimi nasıl geliştirebilirim ? . o aşamadan sonra

III. AŞAMA: MÜLAKAT SINAVI

"Müzik Teknolojisi Anabilim Dalı'na başvuran adayların II. Aşama mesleki işitme sınavına girdikten sonra, sınav takviminde belirtilen gün ve saatte hazır bulunacakları MÜLAKAT sınavıdır. Burada adaylar tek tek görüşmeye alınır ve adayın müzik teknolojisine yönelik eğilimi sorgulanır. Bu aşamada aday, eğer varsa, geçmişte yaptığı çalışmaları herhangi bir medya aracılığı ile (CD, DVD, HDD, Flash vb.) sunabilir ve 2dk. süre ile sınırlı tutulacak çalgı ve/veya vokal "performansını gösterebilir.

bunun içinde bir türkü ve bir aryantik çalıştık hangisini isterlerse , onu söyleceğim , tabi 2. sınavı geçersem

Alıntı Orkunn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben İnönü müzik teknolojisi mezunuyum. Bizim yetenek sınavımız biraz farklıydı. Bizde mesleki duyum sınavı yoktu.

50 puan alman gereken 1. aşama yani müziksel işitme bölümü muhtemelen klasik 2 ses ve 3 ses algılama, ezgi ve ritim tekrarını içeriyordur. 2. aşama hakkında bilgim yok ama @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın yazdığını içeriyordur. Ben alım yapan hoca olsam "en azından" adayın çalgılar arası denge (seviye, panaroma) bozukluklarını fark etmesini beklerdim. 9 Eylül Müzik teknolojisi A.B.D. hocalarına veya öğrencilerine ulaşıp sor istiyorsan.

hocam nasıl ulaşabilirim ? , ben müzik bilimlerinde okuyan biriyle konuşabildim , onun müzik teknolojisinin 2. sınavını bilmiyor girmemiş , müzik bilimlerinde 2. sınav yazılı bana 3 tane kitap söyledi onları aldım , onlardan çıkıyormuş

Alıntı Dasmotiv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam nasıl ulaşabilirim ? , ben müzik bilimlerinde okuyan biriyle konuşabildim , onun müzik teknolojisinin 2. sınavını bilmiyor girmemiş , müzik bilimlerinde 2. sınav yazılı bana 3 tane kitap söyledi onları aldım , onlardan çıkıyormuş
    hangi kitaplar adlarını yazabilirmisiniz

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi kitaplar adlarını yazabilirmisiniz
    "popüler müziği anlamak , kültürel müzikoloji ,Cumhuriyet Halk Ve Müzik" bu kitapları okuyup sınava girmemi söyledi müzik bilimleri için

gitarist1975 Şu üyeler, Dasmotiv adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Görüşme Sınavında adaylarından müzik teknolojiyle olan ilişkilerini ispatlaması ve en
    azından ilgili birkaç donanım veya yazılımı temel düzeyde kullanabilmesi beklenir . Diyor.

Fakat ben program ve donanımda bilmiyorum . Kaynak varmıdır , yoksa Cubase indirip karıştıra karıştıra öğrenebilirmiyim , bilgisayara gitarı line girişinden bağlıyorum kayıt sırasında ses alamıyorum sonra dinleyebiliyorum . Ses kartı alsam bide cubase karıştırarak öğrenebilirmiyim sınavda en azından bana sorulanı cevaplasam yeter .