+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Home Studio Rap icin Ekipmanlar

Bu konu 757 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

Home Studio Rap icin Ekipmanlar 757 Reviews

Konuyu değerlendir: Home Studio Rap icin Ekipmanlar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 757 kez incelendi.

Home Studio Rap icin Ekipmanlar

Merhaba.Rap kaydı için Almayı düşündüğüm ekipman listem.Ekipmanlar birbiri ile uyumlu mu ve istenen kalite sağlanır mı.Eklemem yada çıkarmam gereken bir ekipman var mı. Düşünce bilgi ve fikirleriniz önemli olacaktır.Müzik-Keyif forum. Teşekkür ederim

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hepsini tek siparişde almak sıkıntı çıkartabilir dostum kilo ve 1500 euro felan sınır var dikkat etmelisin yoksa çok fazla vergi ödersin

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsini tek siparişde almak sıkıntı çıkartabilir dostum kilo ve 1500 euro felan sınır var dikkat etmelisin yoksa çok fazla vergi ödersin
    Kargo ucretsiz diye tahmin ediyorum. Birde zaten Almanyada ikamet ediyorum

Alıntı sadrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kargo ucretsiz diye tahmin ediyorum. Birde zaten Almanyada ikamet ediyorum
    Pardon hocam ben Türkiye ye sipariş vericeksiniz sandım aynen kargo ücretsiz almanyaya

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ben olsam verdiğiniz listede kulaklığı değiştirirdim. Diğer ekipmanlarınız gayet iyi, akg k77 görece düşük kalmış bence

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tezcan bey ugur beyin kapali kulaklik onerisini okumustum forumda. kapali kulaklik olarakta akg onermisler bende o nedenle secmistim.oneriniz varsa degistirebilirim.

Rode nt2a - Yamaha hs5 - Rme Babyface - Hp Laptop - Akg k77 - Hp Laptop - Studio One / Cubase EasyMod

Alıntı sadrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan bey ugur beyin kapali kulaklik onerisini okumustum forumda. kapali kulaklik olarakta akg onermisler bende o nedenle secmistim.oneriniz varsa degistirebilirim.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın kendi lafıyla cevap vereyim o zaman: ne kadar pound, o kadar sound.

Akg k77 yi genel olarak düşük bütçe ile bu işlere başlamak isteyenlere öneriyoruz. Kötü bir kulaklık değil yanlış anlaşılmasın. Ama sizin ekipman listenizde babyface pro görünce, DT770 ya da audio technica m50 gibi bir kulaklık düşünürdüm ben olsam.

Saygılar,
    Tezcan

abdullahatalan, Sativus Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın kendi lafıyla cevap vereyim o zaman: ne kadar pound, o kadar sound.

Akg k77 yi genel olarak düşük bütçe ile bu işlere başlamak isteyenlere öneriyoruz. Kötü bir kulaklık değil yanlış anlaşılmasın. Ama sizin ekipman listenizde babyface pro görünce, DT770 ya da audio technica m50 gibi bir kulaklık düşünürdüm ben olsam.

Saygılar,
    Tezcan

öneriniz icin tesekkur ederim. dikkata alacagim.

Rode nt2a - Yamaha hs5 - Rme Babyface - Hp Laptop - Akg k77 - Hp Laptop - Studio One / Cubase EasyMod

Oda boyutlarını tam bilmiyorum ama hs5 alt frekans olarak yetersiz kalabilir, eğer 15m2'ye yakın bi oda büyüklüğünüz varsa hs7 alın, ben ev için aldım beğendim, güzel, dengeli bir monitör, alternatif yine jbl lsr305 de olur 5" olacaksa illa, onun bassları hs5'ten daha iyi, tizleri biraz daha sakin, genel olarak iyi bir monitördür.

Kulaklık da aslında önemli, mixin kontrolü için bazı detaylar kulağınıza yapıştırdığınız kaliteli bir kulaklıkta daha çok belli oluyor bazen, o sebeple Beyerdynamic dt770 pro 80ohm öneririm. ATH'nin m40x'i de güzel, dengeli, yine shure'un srh serileri de güzel.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oda boyutlarını tam bilmiyorum ama hs5 alt frekans olarak yetersiz kalabilir, eğer 15m2'ye yakın bi oda büyüklüğünüz varsa hs7 alın, ben ev için aldım beğendim, güzel, dengeli bir monitör, alternatif yine jbl lsr305 de olur 5" olacaksa illa, onun bassları hs5'ten daha iyi, tizleri biraz daha sakin, genel olarak iyi bir monitördür.

Kulaklık da aslında önemli, mixin kontrolü için bazı detaylar kulağınıza yapıştırdığınız kaliteli bir kulaklıkta daha çok belli oluyor bazen, o sebeple Beyerdynamic dt770 pro 80ohm öneririm. ATH'nin m40x'i de güzel, dengeli, yine shure'un srh serileri de güzel.
    Oda Kucuk diyebilirim yaklasik 3bucuk metreye 3bucuk metre gibi. kare bi oda.