+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 19 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ses Kartını Sadece Preamp Olarak Kullanabilir miyim?

Bu konu 1928 kez görüntülendi 18 yorum aldı ...

Ses Kartını Sadece Preamp Olarak Kullanabilir miyim? 1928 Reviews

Konuyu değerlendir: Ses Kartını Sadece Preamp Olarak Kullanabilir miyim?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1928 kez incelendi.

Ses Kartını Sadece Preamp Olarak Kullanabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar..Rme adi-2 converter imi sadece dac olarak kullanıyorum..Ses kartımın preampları hoşuma gittiği için ad giriş çıkışı yapmadım.Şunu yapabilme imkanım var mıdır onu merak ettim açıkçası..Ses kartım 2. nesil focusrite 18i20..Onun sadece preamplarını kullanıp analog dijital dönüşümü adi 2 ile yapabilir miyim?Dilerim derdimi anlatabilmişimdir Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var...

Merhaba,
    Öncelikle böyle bir uygulamaya ihtiyacınız olmadığı kanısındayım. İllaki Focusrite'ın preamp rengi + RME AD istiyorsanız şöyle bir uygula yapılabilir. FR den AD -DA yapıp RME AD yapılabilir. Ses üç kere convert görecektir. Lakin duyduğunuz renk sizi mutlu ediyorsa neden olmasın!

ermanturkoz Şu üyeler, Murat Engin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sevgili Erman kardeşim,

RME Adi-2 'nin konvertörlerini kullanabilmen için harici bir pre-amp kullanman lazım. Eğer bu mümkün olmuyor ise ; yani Adi-2 ile Focusrite 'ın pre-amp'lerini kullanacak isen , o takdirde Focusrite'ın ADC katını da kullanmak durumundasın. Bu durumda ; senin açından ADC katını kullanabilmek adına , Adi-2 'nin bir özelliğinin kalmadığı aşikar. Focusrite'ın bahsettiğin modeli ile Adi-2 'nin ADC katları arasında ciddi bir fark olduğunu düşünürsek; bu durumda bence 2 tercih yapmalısın :

1-) Ya kendine harici bir pre-amp alacaksın,
    2-) Ya da Focusrite'ın pre-amp'lerini kullanarak , ADC katında kaliteden taviz vereceksin.

Tercih sana kalmış.

ermanturkoz Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Çok teşekkür ederim değerli yardımlarınız için..O zaman bir preamfi alacağım ve ses kartı tamamen devreden çıkacak..Tabi bu kartı özellikle arkadaşımda dinleyip pre-amp kalitesi hoşuma gittiği için aldığımı düşünürsek aldığım hangi preamfi beni daha fazla tatmin edecek diye düşünmeden edemiyorum Yalnız şunu söyleyebilirim forteyi de satma nedenlerimden birisiydi hatta,kesinlikle focusrite dac olarak ciddi anlamda başarısız..Adi-2 yi bağlayınca kulaklarım bayram etti diyebilirim...

Alıntı ermanturkoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim değerli yardımlarınız için..O zaman bir preamfi alacağım ve ses kartı tamamen devreden çıkacak..Tabi bu kartı özellikle arkadaşımda dinleyip pre-amp kalitesi hoşuma gittiği için aldığımı düşünürsek aldığım hangi preamfi beni daha fazla tatmin edecek diye düşünmeden edemiyorum Yalnız şunu söyleyebilirim forteyi de satma nedenlerimden birisiydi hatta,kesinlikle focusrite dac olarak ciddi anlamda başarısız..Adi-2 yi bağlayınca kulaklarım bayram etti diyebilirim...
    Erman merhaba @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... spl preampını satıyor fiyat performans olarak çok güzel bir ürün bende de mark 2 si var. limiter vs gibi özellikler hariç aynı preamp ton olarak kesinlikle tavsiye ederim.uğur çok titizdir temiz olduğuna eminim.

ermanturkoz Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı ermanturkoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erman dostum,

Focusrite'ın konvertörlerini kalkıp da Adı-2'nin konvertörleri ile mukayese etme hatasına düşmeyeceksin zaten. Harici pre-amp için ise ; giriş seviyesinin üzerinde bir cihaz seçersen 18i20'nin mic-pre'lerini aramazsın diye düşünüyorum.

Örneğin ; Focusrite Isa One , RME Octamic gibi mic-pre'ler senin işini haydi haydi görür bence. Bu cihazların ikinci elleri hesaplı olarak bulunabiliyor zaman zaman. Ayrıca SPL Goldmike'lar da olabilir. Ama onlar biraz daha pahallı tabii.

abdullahatalan, ermanturkoz Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Şuan giriş seviyesi İkinci el bir preamp alırsan ilerde yükseltmek istediğinde aldığın fiyata satarsın zarar etmezsin abi bende şuan referans monitör kovalıyorum 2. el temiz ve uygun bulursam hemen almayı düşünüyorum yoksa şuan 4 bin tllik ürünlerin 0ını alamam ama 1500 2000 bin e satıcılar var uygun bulursam almayı düşünüyorum gerçi konuyla alakasız oldu ama 2-3 binlik preampların 2. elleri de uygun olur onu demek istedim

ermanturkoz Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Esasında aşağıda linkini verdiğim cihaz da çok iyi bir pre-amp. Ama ülkemizde fazla tanınmadığı için ikinci eli yok meretin.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

ermanturkoz Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erman dostum,

Focusrite'ın konvertörlerini kalkıp da Adı-2'nin konvertörleri ile mukayese etme hatasına düşmeyeceksin zaten. Harici pre-amp için ise ; giriş seviyesinin üzerinde bir cihaz seçersen 18i20'nin mic-pre'lerini aramazsın diye düşünüyorum.

Örneğin ; Focusrite Isa One , RME Octamic gibi mic-pre'ler senin işini haydi haydi görür bence. Bu cihazların ikinci elleri hesaplı olarak bulunabiliyor zaman zaman. Ayrıca SPL Goldmike'lar da olabilir. Ama onlar biraz daha pahallı tabii.
    Çok teşekkür ederim değerli tavsiyeler için Mehmet abiciğim..Tabi insan şunu düşünmüyor değil..Converter ayrı kullanacaksam,pre-amp ayrı kullanacaksam neden bu kadar para verdim ben bu karta?? Şaka bir yana 2000 tl kadar bir bütçe ayırabilirim preamp için..İyi birşey düşürürüm sanıyorum çok acele etmezsem...

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, ermanturkoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erman merhaba @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... spl preampını satıyor fiyat performans olarak çok güzel bir ürün bende de mark 2 si var. limiter vs gibi özellikler hariç aynı preamp ton olarak kesinlikle tavsiye ederim.uğur çok titizdir temiz olduğuna eminim.
    İskender dostum çok teşekkür ederim tavsiyen için..İşin aslı aklımda var ama maddi olarak o kadar zorlar mıyım şu aralar kendimi bilemedim..Bir de çok büyük o alet yaa

gitarist1975 Şu üyeler, ermanturkoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: