NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 494 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.

Sonuç: Eser ve Mixi Nasıl Buldunuz

Katılımcı sayısı
1. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Başarılı

0 0%
  • İdare Eder

0 0%
  • Kötü

1 100.00%
  • Çok yol katedilmesi gerekiyor

0 0%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Fatih YEŞİLGÜL (fattik) çalışmaları

Bu konu 6184 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

Fatih YEŞİLGÜL (fattik) çalışmaları 6184 Reviews

Konuyu değerlendir: Fatih YEŞİLGÜL (fattik) çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6184 kez incelendi.

Fatih YEŞİLGÜL (fattik) çalışmaları

Değerli Dostlar ve üstadlar merhaba;

Söz ve Müziğinin ben ve ağabeyime ait olduğu bir eserimi yeniden seslendirdim ve 10 Ekim akşamı sevenlerimle paylaştım.
    Herşey kendi stüdyomda icra edildi. Bağlama ve vokallde ben varım ,şiir ise ağabeyim tarafından okundu. Eserin kayıt ve düzenlemelerini ben yaptım.

Sizlerle paylaşırken mix ve diğer tüm konularda görüşlerinizi bekliyor,eksiklikler konusunda üstadlardan eleştiri ve öneriler bekliyorum. Teşekkür eder forumdaşlarıma hayırlı günelr dilerim.

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    gunayahmet, nacib, tezcankoray Şu üyeler, fattik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    TC İmpact Twin/ Yamaha Hs50m/ Bayerdinamic dt770 250 Ohm/ Neuman Tlm 102 + Rode Nt5 matched pair/ M-audio 49 Oxgen / i7-20Gb ram-120 Ssd/

Alıntı fattik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Dostlar ve üstadlar merhaba;

Söz ve Müziğinin ben ve ağabeyime ait olduğu bir eserimi yeniden seslendirdim ve 10 Ekim akşamı sevenlerimle paylaştım.
    Herşey kendi stüdyomda icra edildi. Bağlama ve vokallde ben varım ,şiir ise ağabeyim tarafından okundu. Eserin kayıt ve düzenlemelerini ben yaptım.

Sizlerle paylaşırken mix ve diğer tüm konularda görüşlerinizi bekliyor,eksiklikler konusunda üstadlardan eleştiri ve öneriler bekliyorum. Teşekkür eder forumdaşlarıma hayırlı günelr dilerim.
    Merhabalar,

Bu konuda forumumuzda çok daha bilgili kişiler var, üstad değilim. Kimse yorum yapmamış, ben kendi adıma nacizane görüşlerimi bildirmek isterim.

Öncelikle parçadaki canlı enstrümanlar çok iyi geliyor.
    Parçada sert sessizlerde oldukça sibilans bulunuyor (s ve t harflerinde). Bu kısımlara otomasyon ile de-esser gerekebilir.
    Parça genelinde tek düze bir ritm partisyonu kullanılmış, biraz çeşitlense çok iyi olabilirdi bence.

Son olarak, mix ile alakası yok ama telaffuz konusunda kişisel bir yorum yapmak istiyorum. Özellikle ince sesli harflerde (i, e) bir yuvarlamaya bağlı olarak kalın hali telaffuz edilmiş gibi duruyor.

Örneğin;
    "Mevsimler içinde bir kış gibiyim" şu şekilde olmuş --> Meawwsiiımmmleerrrr iiçıındeaa...

Belki parçanın tarzına göre bu şekilde okumuşsunuz bilemiyorum. Beğenenler de olabilir, dediğim gibi sadece kişisel görüşümü aktarıyorum.

Saygılar,
    Tezcan

fattik Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu konuda forumumuzda çok daha bilgili kişiler var, üstad değilim. Kimse yorum yapmamış, ben kendi adıma nacizane görüşlerimi bildirmek isterim.

Öncelikle parçadaki canlı enstrümanlar çok iyi geliyor.
    Parçada sert sessizlerde oldukça sibilans bulunuyor (s ve t harflerinde). Bu kısımlara otomasyon ile de-esser gerekebilir.
    Parça genelinde tek düze bir ritm partisyonu kullanılmış, biraz çeşitlense çok iyi olabilirdi bence.

Son olarak, mix ile alakası yok ama telaffuz konusunda kişisel bir yorum yapmak istiyorum. Özellikle ince sesli harflerde (i, e) bir yuvarlamaya bağlı olarak kalın hali telaffuz edilmiş gibi duruyor.

Örneğin;
    "Mevsimler içinde bir kış gibiyim" şu şekilde olmuş --> Meawwsiiımmmleerrrr iiçıındeaa...

Belki parçanın tarzına göre bu şekilde okumuşsunuz bilemiyorum. Beğenenler de olabilir, dediğim gibi sadece kişisel görüşümü aktarıyorum.

Saygılar,
    Tezcan
    İşte tam olarak bunu istiyorum. Yani eleştirilerinizi parçayı dinlerken çok daha iyi anlıyorum.Farklı kulak, farklı bilgi.. Öncelikle teşekkürler.

Ritim konusunda iyi olduğum söylenemez ama geliştirmeye çalışacağım.
    Sibilans konusuna gelince eskiden çok takıyordum bu konuyu. Şimdilerde sibilans dolu eser dinlemekten yada sürekli kendi eserlerimi dinlemeketen olsa gerek galiba kulağım alıştı. Bunu da dikkate alıyor ve ilginiz için teşekkür ediyorum.

Evet herkesten yorum bekliyorum..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tezcankoray Şu üyeler, fattik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    TC İmpact Twin/ Yamaha Hs50m/ Bayerdinamic dt770 250 Ohm/ Neuman Tlm 102 + Rode Nt5 matched pair/ M-audio 49 Oxgen / i7-20Gb ram-120 Ssd/

Fatih YEŞİLGÜL Bestesi

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Değerli forumseverler yorumlarınızı bekliyorum. Herşey kendi stüdyomda yaptım. Bağlama şan söz müzik hepsi bana ait. Biliyorum çok eksik var.. Ama Nelerede hata yapıyorum. Uğur hocam bağlamada bu kadar iyileşebildim. Şimdiden teşekkürler

Sent from my iPad using Tapatalk

averen Şu üyeler, fattik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı fattik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Değerli forumseverler yorumlarınızı bekliyorum. Herşey kendi stüdyomda yaptım. Bağlama şan söz müzik hepsi bana ait. Biliyorum çok eksik var.. Ama Nelerede hata yapıyorum. Uğur hocam bağlamada bu kadar iyileşebildim. Şimdiden teşekkürler

Sent from my iPad using Tapatalk
    Elinize sağlık benim duydugum en büyük eksiklik bas gitar olmaması altlar bomboş kalmış. bas gitar eklerseniz cok daha iyi olacaktır.

fattik Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Teşekkür ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayın hocam herşey çok güzel elinize yüreğinize sağlık. Ben şahsen dinlerken klibiniz ile birlikte gönlümden şöyle bir durum geçirdim, daha iyi bir aranje ve acele edilmeden alınmış kayıt ve mix ile besteniz çok daha fazla amacına ulaşacaktır, abone sayınız bence mükemmel bir sayıda. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... arkadaşımında belirttiği gibi bass gitarın olmaması da büyük eksik.
    Başarılar dilerim.

fattik Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

İyi bir kayıt olmamış kardeş.
    Hangi koşullar altında yapıldı bilemem tabi ama umarım daha iyilerini de dinleriz senden.
    Kolay gelsin...

fattik Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Fatih hocam tatildeyim dönüşte referanslardan dinleyip mutlaka dönüt yazacağım, saygılar.

fattik Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Daha önceden açmış olduğunuz demo konunuz olması nedeniyle, 2 konu birleştirilmiştir. Bundan sonraki demo'larınızı bu konu üzerinden duyurabilirseniz, forum düzeni açısından faydalı olacaktır.

Anlayışınız için teşekkürler,
    Tezcan

fattik Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...